banner11

Peryön 5. Yönetim Zirvesi'nde liderlik anlayışı konuşuldu

“Yönetmek Sanattır-Yaptıklarım Yapamadıklarım” temasıyla işlenenPeryön 5. Yönetim Zirvesi iş dünyasını buluşturdu.

DİĞER 15.12.2012, 00:10 14.12.2012, 23:12
Peryön 5. Yönetim Zirvesi'nde liderlik anlayışı konuşuldu
 Peryön Güney Marmara Şubesi ve BTSO işbirliği ile “Yönetmek Sanattır-Yaptıklarım Yapamadıklarım” temasıyla işlenen Peryön 5. Yönetim Zirvesi iş dünyasını buluşturdu.
 
Güney Marmara’nın en büyük yönetim etkinliği olan PERYÖN 5. Yönetim Zirvesi’nin ilk bölümü, PERYÖN Güney Marmara Şubesi Başkanı M. Ogün Yıldız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nihat Balkan ve One World Consulting Yönetici Ortağı Tim Bright’ın katılımıyla gerçekleşti.
 
Açılış konuşmasını yapan Peryön Güney Marmara Şubesi Başkanı Ogün Yıldız; Türkiye’nin yönetim duayenleriyle iş dünyasını buluşturan zirvenin farklı bakış açılarına kapı açacağını vurguladı.  Yıldız; “Bünyesinde 75 bin kobinin faaliyet gösterdiği, çalışmalarına küçük atölyelerde başlayarak günümüze dev sanayi kuruluşları meydana getirmiş değerli sanayicilerin yer aldığı ve dünyanın önde gelen üreticilerinin fabrikalarının bulunduğu bölgede bu iş dünyasını bir araya getirmek farklı bakış açıları yaratacaktır. İş dünyasını çalışanlarını ülkenin önde gelen yönetim duayenleriyle bir araya getirerek yöneticilerin bulunduğu aktif, etkili bir iş dünyası yaratma hedefiyle yola çıktık. Dünyanın önemli markalarının üretim tesislerine ev sahipliği yapan Bursa’da iş dünyasının fark yaratan yönetim liderlerini bir araya getirdik. İş dünyasının daha aktif ve daha inovatif olması yönündeki çalışmalarına katkı sağlayacak olan 5. Yönetim Zirvesi Bursa’da başarı öykülerinin paylaşıldığı bir platformdur. Yönetici olmak isteyenlere için farklı bakış açıları yaratacaktır” dedi.
 
Zirvede, Fatmanur Ceyhan’ın yönettiği ilk oturumda konuşan BTSO Genel Sekreteri Nihat Balkan, küreselleşen dünyada iletişimin, sosyal medyanın, çözüm odaklı olmanın önemine vurgu yaparken, sosyal medyanın önemine de değindi. Kelimelerin yönetimdeki önemi üzerinde duran Balkan, küreselleşen dünyada çok uzaklarda söylenen sözlerin bile her şeyi etkilediğini söyledi.  Öngörünün ve çözüm odaklı olmanın küreselleşen dünyada kaçınılmaz olduğunu ifade eden Balkan, “Dış etkeneler kaçınılmaz ancak bunun olumlu yönünü kullanmalıyız. Sosyal medyadaki mecraların iyi kullanılması gerekiyor” dedi.
One World Consulting Yönetici Ortağı Tim Bright da liderliğin püf noktalarını anlattı. Bright “Lider olmak için önce kendiniz olun. Durumlar çok farklı olabilir bu nedenle liderlik için tek bir kural yok. Liderlerin her zaman aynı şekilde çalışmaması gerekiyor davranmaması gerekiyor. Çok evrensel kurallar yok bence liderlik için her lider kendi stilini oluşturmalı. Oluştururken de kendiniz olmanız gerekiyor. O yüzden samimi olmak çok önemli iş odaklı olmak çok önemli. Başka lider gibi olmaya çalışmak hataya sebebiyet veriyor. Ünlü liderler gibi olmak taklit gibi oluyor insanlara inandırıcı gelmiyor. Bizim tavsiyemiz kendi liderliğinizi oluşturmanız. Üst düzey liderde kişi faktörü çok kritik. Kişileri motive etmek lazım. Lider çok önemli ve yaptığı işe anlam çizmelidir. Sadece aylık hedefleri tutturmak değildir lider olmak. Ne için çalışıyoruz? Amacımız nedir? Bizden daha büyük şeyler nelerdir? Gibi soruları düşünerek lider kendine bir yol çizmelidir” şeklinde konuştu. 
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?