banner11

TAI-TUSAŞ'A Bursa'dan stratejik ortak

Yepsan savunma, TAI-TUSAŞ ile stratejik üretim ortağı oluyor…

DİĞER 19.12.2012, 22:22 24.03.2020, 02:01
TAI-TUSAŞ'A Bursa'dan stratejik ortak
Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), sac metal ve talaşlı imalat parça üretimi için Bursa’da faaliyet gösteren YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ’yi stratejik ortak olarak seçti.
 
TUSAŞ ile Yepsan Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ arasındaki alt sözleşme imza töreni 25 Aralık 2012 Salı günü Bursa’da YEPSAN üretim tesislerinde gerçekleştirilecek.
 
Çalışmalarıyla ilgili bilgi veren YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş, “1987 yılında, talaşlı imalat ile otomotiv yan sanayi sektörüne giren ve kuruluşunun 25. yılını kutlayan YEPSAN, bugün savunma sanayi alanında gerçekleştirdiği üretimlerle adından söz ettirmeye başlamıştır” şeklinde konuştu.
 
Savunma sanayinde uçak ve helikopter parçalarının yanı sıra, tamamen kendi tasarımları olan üretimlerle de dikkat çektiklerini belirten Mehmet Baş, “Bursa’da savunma sanayinde oldukça büyük bir altyapı var. YEPSAN olarak biz de bu konuda ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz. TUSAŞ ile imzalayacağımız bu sözleşme neticesinde yapacağımız yatırımlar Bursa’mıza ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.
 
Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput’un da iştirakiyle 25 Aralık 2012 Salı günü TUSAŞ ile YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ arasında gerçekleştirilecek “sac metal ve talaşlı imalat parça üretimi alt sözleşmesi” imza törenine, Ankara’dan TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) yetkilileri ile Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) yöneticileri katılacak.

  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-1°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?