banner13

banner11

Uluslar arası MÜSİAD Fuarına 10 Bursalı firma katıldı

Hasan Çepni: Alışılmışın dışına çıkan bir fuar…

DİĞER 12.10.2012, 22:33 20.02.2020, 14:08
Uluslar arası MÜSİAD Fuarına 10 Bursalı firma katıldı
14. Uluslararası MÜSİAD Fuarı ve 14. Uluslararası İş Formu (IBF), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yaklaşık 5 bin yabancı işadamının katılımıyla İstanbul CNR Expo Fuar merkezinde açıldı.
 
14 Ekim Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak ve yaklaşık 45 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarda 565’i yerli, 125’i yabancı, 45’i de STK olmak üzere toplam 735 katılımcı stand açtı.
 
---FUARDA BURSALI 10 FİRMA BULUNUYOR---
 
Bu yılki fuara, Bursa’dan ise 10 firma katılım sağladı. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni ve beraberindeki işadamlarından oluşan heyet, Bursalı firmaları ziyaret etti.
 
Fuar hakkındaki bilgi veren Çepni, “Gerçekten çok yoğun iş bağlantıları olan, somut iş görüşmelerinin yapıldığı bir fuardır. Biz bu fuarında başarılı geçeceğine yürekten inanıyoruz. Önce ülkemize sonra dünyanı ticari hacmine katkı sağlayacağı düşüncesine sahibiz. Bursalı olarak da 10 firmamız mevcut. En az 6-7 firma da yer darlığından katılamadı. Bir sonraki fuarda gördüğümüz o ki kalan diğer salonları açmak suretiyle de aslında daha büyüğünü gerçekleştirebiliriz” dedi.
 
---ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKAN FUAR---
 
MÜSİAD’ın bu fuarlarla hayata geçirdiği alternatif pazar arayışlarının, ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığının da altını çizen Çepni, özellikle MÜSİAD’ın yeni pazar arayışları çabaları sonucunda ülke ihracatının yüzde 35’lik kısmının yeni ve alternatif pazarlardan sağlandığını kaydetti.
 
Hasan Çepni, MÜSİAD fuarlarının alışılmışın dışındaki bölgelere hitap ettiğini, Batının aksine Ortadoğu, Uzakdoğu ve Afrika pazarlarına açılmak isteyen müteşebbislere çeşitli imkanlar sağladığını da sözlerine ekledi.
 
---40 KİŞİLİK İŞADAMI HEYETİ BURSAYA GELİYOR---
 
14. Uluslararası MÜSİAD Fuarı ve 14. Uluslar arası İş Formu (IBF) kapsamında İstanbul’a gelen işadamlarından oluşan yaklaşık 40 kişilik bir heyet MÜSİAD Bursa Şubesi ve BTSO organizasyonu ile yarın (bugün) BTSO Meclis binasında saat 10.30’da Bursalı işadamlarıyla biraraya gelecek. Endonezya, Mısır ve Kanada’dan gelecek konuk işadamları ile Bursalı sanayiciler ve işadamları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.

  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?