banner11

Biliş Anaokulu velilerinden sosyal sorumluluk dersi

Veliler Bursa'nın ilk görme engelliler ana sınıfının kurulması için mikrofon başına geçti.

EĞİTİM 12.12.2012, 22:08 12.12.2012, 21:27
Biliş Anaokulu velilerinden sosyal sorumluluk dersi
 Özel Bursa Biliş Anaokulu tarafından hayata geçirilen ‘Tavşan Görenkulak İçin Masallar’ projesine Yahşi Cazibe dizisinde Barış karakterini canlandıran Gökçe Özyol da destek vererek, bir masal seslendirdi.
Bursa’nın ilk görme engelliler anasınıfının kurulmasının hedeflendiği proje için mikrofon başına geçen Gökçe Özyol, projede yer aldığından mutlu olduğunu belirterek, “Her zaman sosyal sorumluluk projelerin içinde yer almak isterim ki bu projenin içinde çocuk olması beni ayrıca sevindiren bir konu” dedi. Biliş Anaokulu’nda yeğeninin eğitim gördüğünü ifade eden Gökçe Özyol, “Çok büyük bir keyifle masalı seslendirdim. Bu konuda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırım. Bu projeden elde edilecek gelir ile görme engelli okul öncesi çocuklar için ana sınıfı oluşturulacak. Bu da beni ayrıca mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.


Biliş Anaokulu Kurucu Müdürü Sevim Öztürk ise projede emeği geçen başta Gökçe Özyol olmak üzere tüm velilere ve gönüllülere teşekkür ederek, “Radyo Aktif’in de bize stüdyolarını açarak masal kayıtlarını burada yapmamıza olanak sağlaması bizim için çok sevindirici. Radyo Aktif ekibini görme engelli çocuklara büyük fayda sağlayacak bu projede gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik ediyorum. Bu projeden elde edeceğimiz gelir ile Bursa’nın ilk görme engelli ana sınıfının en çağdaş koşullarda hayata geçirilmesini sağlamak istiyoruz” diye konuştu.


Proje kapsamında Gökçe Akyol’un dışında masal seslendiren diğer isimler ise veliler oldu. Seçmiş oldukları masalları proje ortağı Radyo Aktif stüdyolarında kaydettiler. Yılbaşından önce projeye destek veren mağazaların kasalarında satışa sunulacak CD’lerin geliri, Bursa’daki görme engelli çocuklara ışık olacak.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?