banner11

Borusan’dan Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne kütüphane

Borusan’ın, Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde kurduğu kütüphane, 2012-2013 öğretim yılının başlamasıyla hizmete açıldı.

EĞİTİM 24.09.2012, 22:15 24.09.2012, 21:22
Borusan’dan Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne kütüphane
       Borusan’ın, Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde kurduğu kütüphane, 2012-2013 öğretim yılının başlamasıyla hizmete açıldı. Kütüphane, Borusan şirketleri tarafından eğitime verdiği önem ve yaptığı hizmetlerle bilinen Borusan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık’a 88. yaş günü hediyesi olarak yaptırıldı.

        Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Sezai Korkmaz, kütüphanenin hizmete girmesiyle ilgili yaptığı konuşmada, Borusan’a teşekkür etti. Korkmaz şunları söyledi: “Kütüphanemiz tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin yanı sıra diğer okullardaki öğrencilere de hizmet verecek. Zengin kaynaklar ve teknolojik imkanların sunulduğu kütüphanede sağlık meslek konuları ağırlıklı olmak üzere tarih, sanat, edebiyat ve çevre gibi alanlardaki kaynaklar ve süreli yayınlarla da öğrencilerin kişisel gelişimleri desteklenecek. Öğrencilerimizle birlikte velilerimize de kitap okuma ve araştırma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediğimiz kütüphanemizin Umurbey ve Gemlikliler için hayırlı olmasını diliyorum.”

        3 bin 500 kitap ve kaynak kapasitesine sahip olan kütüphanede iPad, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar sayesinde öğrenciler dersleriyle ilgili bilgilere kolayca erişebilecek ve tıp dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip edebilecek. Son teknolojik imkanların sunulduğu kütüphanede öğrenciler müfredata uygun belgesel ve görsel materyal izleyebilecek, sunum yapabilecek, geniş DVD ve CD arşivi sayesinde okuduklarını görsel ve işitsel olarak pekiştirebilecek. 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?