BTÜ ve Yıldırım Belediyesi işbirliği protokolü imzaladı

Prof. Dr. Ali Sürmen: Faaliyetlerimizde herhangi bir kesinti söz konusu değil.

EĞİTİM 21.09.2012, 22:15 24.09.2012, 21:20
BTÜ ve Yıldırım Belediyesi işbirliği protokolü imzaladı
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ve Yıldırım Belediyesi arasında eğitim ve teknik alan başta olmak üzere karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.


BTÜ’ ve Yıldırım Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokolün içeriği eğitim ve teknik alan başta olmak üzere karşılıklı işbirliklerini içeriyor.


BTÜ’nün Yıldırım’daki 152 Evler Kampüsü’nde gerçekleştirilen protokol töreninde konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, başta Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin olmak üzere bu kampüsü kendilerine tahsis edenlere teşekkür etti.


Bu kampüsün kendilerine teklif edildiği ilk günden beri yabancı diller yüksekokulu olarak planladıklarını ifade eden Rektör Sürmen, “Biliyorsunuz, bize burası ilk teklif edildiğinde buranın çok nezih mekân olduğunu, günü geldiğinde Yabancı Diller yüksekokulu olarak sürekli olarak kullanılacağını,  o zamanlarda da ifade etmiştik. Burasını yüksekokul olarak organize ediyoruz. Bu kampüs ile alakalı mimari projemizi de hazırlattık ve inşaatımızı yakında başlatacağız. 2 etap halinde başlayacağız. Çalışmalarımızı aksatmayacağız” dedi.


BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen şunları söyledi:
“Osmangazi’de de birinci sınıf öğrencilerimiz derslerine başlıyorlar. Üniversitemizin faaliyetleri gelişerek sürecek. Kampüsümüzün inşaatına başlamadık diye faaliyetlerimizde herhangi bir kesinti söz konusu değil. Fevkalade yüksek tempoyla devam ediyoruz. Bir araştırma üniversitesi olmanın gerekleriyle ilgili olarak da ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz. Bu hususta bir tempo kaybımız yok.


---İŞBİRLİĞİMİZ HAYIRLI OLSUN---


İmzalanan protokole ilişkin değerlendirmede de bulunan Sürmen, “Biz, belediyelerimizin eğitim kurumlarına destek vermek isteğini bu protokol ile görmüş oluyoruz. Belediyenin her türlü danışmanlık hizmetinde biz bütün birimlerin yanında olacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Protokol töreninde konuşan Özgen keskin ise belediye meclisinin kendisine verdiği yetki ile böyle bir protokole imza attıklarını ve ilçe sınırları içerisinde bulunan üniversitelerle, işbirliklerini yasal bir zemine oturttuklarını dile getirdi.
Protokolün içeriğine ilişkin bilgi veren Keskin, üniversitelerin sınırlarında sosyal, kültürel ve fiziki anlamda birçok maddenin bu protokol ile hayata geçirildiğini sözlerine ekledi.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?