banner13

banner11

Geleceğin Kültürlü mimarları

Mimarlar Kültür Okulları öğrencilerine mimarlık mesleğini anlattı.

EĞİTİM 07.10.2012, 00:08 06.10.2012, 23:10
 Geleceğin Kültürlü mimarları
Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, ‘Mimarlık Haftası Etkinlikleri’ kapsamında Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Mimarlar, hem geleneksel hem de çağdaş mimari yapı sistemleri hakkında bilgiler aktarırken, Kültürlü öğrenciler hayallerindeki mimari projeleri kâğıda yansıttı.
 
Özel Bursa Kültür Okulları ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte öğrencilere mimarlık mesleği hakkında bilgiler vermek, sevdirmek ve yaşadıkları çevredeki mimari yapıları tanımaları amaçlanıyor.
 
Etkinlik kapsamında öğrencilere sunum yapan Restorasyon Koruma Uzmanı Özlem Köprülü Bağbancı yaptığı açıklamada, Kültürlü öğrencilerle, mimarlık yapılarına ait bir bakış açısı sağlamaya yönelik, yaşadıkları çevrelerde kendilerini etkileyen yapılar hakkında görüş alışverişinde bulunulduklarını söyledi.
 
MİNİKLERİN MİMARİ MERAKI
 
Restorasyon Koruma Uzmanı Ümran Alptekin ise, Mimar Sinan’ın eserlerine hayranlık duyarak mimarlık mesleğini seçtiğini vurgulayıp, “Öğrencilere mimarlık mesleği hakkında kendi tecrübelerimi aktarırken onlardan gelen ilginç soruları da cevaplama imkânı bulduk. Çocukların da mimarlık mesleğine ilgi duyması bizleri çok sevindirdi” dedi. 
Kültürlü öğrenciler daha sonra Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ne getirdikleri çiçekleri vererek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?