banner11

Haftada bir liraya daha yeşil bir Bursa

Kültür Okullarıında, “Yemyeşil Bir Bursa” için anlamlı kampanya

EĞİTİM 05.10.2012, 00:06 04.10.2012, 23:10
 Haftada bir liraya daha yeşil bir Bursa
Özel Bursa Kültür Okulları, Hüdavendigar Kent Parkı projesine destek olmak için kolları sıvadı.
 
Eğitimde Bursa’nın Türkiye markası ve gurur kaynağı olma sorumluluğuyla, duyarlı öğrencileri ve velileriyle pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, kentlilik bilincinin bir gereği olarak Bursa Büyükşehir Belediyesinin, ‘Hüdavendigar Kent Parkı  projesine de destek olmak için harekete geçti. Park alanına dikilecek ağaçlardan satın alarak projeye destek olmayı hedefleyen Kültürlü öğrenciler, örnek bir kampanya başlattı.
 
Bir ağaç dik, gelecek yemyeşil olsun’ sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında, Osmangazi ve Nilüfer Belediyeleri sınırları içine giren 500 bin metrekare alan ağaçlandırılacak ve park olarak düzenlenecek. Park alanına dikilecek olan 18-20 yaş aralığındaki ağaçların her birinin üzerinde, o ağacı satın alanların isminin yazılı olduğu bir plaket asılacak. 
 
Kültür Okulları da, Hüdavendigar Kent Parkı alanında yıllarca büyümesi takip edilecek ve Bursa’nın yeşiline katkı sağlayacak bu ağaçlardan satın almak için anlamlı bir kampanya başlattı. ‘Haftada 1 Liraya bir dikili ağacımız olsun’ diyerek başlatılan kampanya kapsamında 20 Kasım 2012 tarihine kadar her hafta pazartesi günleri öğrenciler sınıf öğretmenlerine birer lira ulaştıracak. Böylece her sınıfın adının bir ağaçta yer alması sağlanmış olacak ve gelecek kuşaklara köklü bir miras bırakılmış olacak.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?