banner11

Kalite Birliği’nin 2. Kalite ordusuna yeni üyeler…

Mustafa Karaman: “Bursa’ya KYS danışmanları kazandıracağız.

EĞİTİM 14.10.2012, 21:12 14.10.2012, 20:16
Kalite Birliği’nin 2. Kalite ordusuna yeni üyeler…
Kurulduğu 2009 yılından itibaren birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Kalite Birliği, Uludağ Üniversitesi işbirliği hayata geçirdiği “Nilüfer Sosyal Sorumluluk Projesi”  kapsamında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Eğitim Programına başladı.
Bursa’nın dağ köylerinde gerçekleştirilen eğitimlerin ardından, Uludağ Üniversitesi’nde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdikleri eğitim programına öğrencilerin ilgisinden memnuniyet duyduğunu belirten Kalite Birliği Derneği Başkanı Mustafa Karaman, kalitenin sürekli gelişim felsefesini içinde barındırdığını söyledi. Karaman, ‘Kalite yönetim sistemleri firmalara hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından değerli katkılarda bulunmaktadır. İşte bu noktada zorlu bir sınavı geride bırakarak meslek seçiminde bulunan gençlerimize, iş hayatlarında katma değer katacak, kısa sürede iş bulmalarını sağlayacak önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu duyuyoruz’ şeklinde konuştu.


Üniversite işbirliği ile öğrencilere farklı pencereden bakış açısı kazandırmaya çalıştıklarını söyleyen Karaman, kalite yönetim sistemleri konusunda kendini geliştirmek isteyenleri programlara katılmaya davet etti. Kalite Birliği Başkanı Karaman, ‘ Kaliteye gönül veren, kendisini kalite konusunda geliştirmek isteyen ve sosyal sorumluluk anlayışını benimseyen öğrencileri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ( KYS) Danışmanı olarak yetiştirmek ve kalite şehri Bursa’ya kazandırmak istiyoruz” dedi.Bilgi toplumuna geçerken dünyanın küreselleştiğini belirten Karaman, Türkiye’nin eğitim vizyonunda;  gençlerin bu yeni dönemin koşulları içinde başarılı olması için yapılan sosyal sorumluluk projelerinin büyük önem taşıdığınıda vurguladı. Karaman sözlerini Kalite Birliği ile işbirliği içinde projenin uygulanmasına olanak sağlayan Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek’e teşekkür ederek tamamladı.


Prof. Dr. Erkan Işığıçok ve Prof. Mustafa Tayar’ın Dr. proje yürütücülüğü üstlendiği programa Uludağ Üniversitesi’nin tüm fakültelerinde 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile lisans üstü seviyede öğrenim gören istekliler katılabiliyor. Uzmanlar ve öğretim üyelerinden Kalite Yönetim Sistemi ( KYS)eğitimi alan öğrenciler, yeni belge alacak kurum ve kuruluşlarda staj yaparak yetişirlerken, programı tamamladıklarında KYS belgesi olan okulları da denetleyecekler. Beş ay sürecek eğitimlerde, 65 saat eğitim yapılması öngörülüyor.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?