Kültür Okulları start verdi

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı başladı.

EĞİTİM 17.09.2012, 22:07 20.09.2012, 22:06
Kültür Okulları start verdi
Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumlarından olan Özel Bursa Kültür Okulları, 2012-2013 eğitim öğretim yılına Özlüce, Ovaakça ve Ataevler kampüslerinde düzenlenen törenlerle başladı.
 
Türkiye’de yaklaşık 16 milyon öğrenci ve 700 bin öğretmen ders başı yaptı. Start verdiği 2012-2013 eğitim öğretim yılı, Özel Bursa Kültür Okullarında da coşkuyla başladı. Özel Bursa Kültür Okullarının Özlüce, Ovaakça ve Ataevler kampüslerinde ders başı yapan öğrencilerin heyecanları gözlerine yansıdı.
Geçen yıl SBS’ de önemli başarılara imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, yeni eğitim öğretim yılına başarı çıtasını yükseltmek hedefi ile başladı. Türkiye’de ses getiren başarılar kazandıklarını söyleyen Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, “Öğrencilerimizin üst düzeydeki beklentilerine, hedeflerine ulaşabilmek, ulaştırabilmek için elbirliğiyle inançlı bir şekilde bu günden itibaren yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz” dedi. Geçen yıl SBS’de Türkiye’nin dikkatini çeken başarılara imza attıklarını belirten Orhan Karakoç, “Geçen yıl SBS’de 490’lı 476’lı ortalamalarla yine Türkiye’nin gündeminde ses getirdik. Bu seneki hedefimiz daha yükseklerde olmalı” diye konuştu. Kültür’de gelişimin, üretkenliğin hiç durmadığını söyleyen Karakoç, “Kültür Okullarındaki her öğrencinin hedefi yüksek, çalışma temposu üst düzeydedir. Bundan kimsenin şüphesi yok. Yeni eğitim öğretim yılımıza gayretle başlarsak yine Türkiye gündeminde ses getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.KARAKOÇ; “TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI OKULLARI ARASINDAYIZ”,


Orhan Karakoç; öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hitaben yaptığı konuşmasında, “Özel Bursa Kültür Okulları’nda okuyan öğrencilerimiz ve velilerimiz bilmelidirler ki; öğrencilerimiz Türkiye’nin en şanslı bireyleridir. Bizler ülke genelinde elde ettiğimiz başarılar ile Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer alıyoruz. Bu yıl daha da çok çalışarak yerimizi yukarılara çekeceğiz. Hep birlikte başarılı bir yıl daha geçireceğimize inanıyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun” diye konuştu. Sanatsal ve sportif etkinliklerde de en başarılı, en aktif ve en verimli ortamları sunmaya devam edeceklerini belirten Karakoç, öğrencileri hayata hazırladıklarının altını çizdi.
 
SOSYAL PROJELER DEVAM EDECEK
 
Aldıkları akademik başarılar ile Türkiye genelinde Özel Bursa Kültür Okullarının önemli bir yer edindiğini vurgulayan Karakoç, yeni dönemde de akademik başarının yanı sıra öğrenen, öğrendiğini uygulayan ve pekiştiren öğrenciler yetiştirmek için çalışacaklarını ifade etti. Sosyal sorumluluk projelerinin Kültür Okulları için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Orhan Karakoç, “Biz öğrencilerimize sadece müfredattaki bilgileri öğretmekle kalmıyoruz. Çocuğumuza hayatın gerçeklerini, neler yapması gerektiğini ve dünyada neler olup bittiğini de aktarıyoruz. Bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bu projelere yenilerini ekleyerek çocuklarımızla interaktif bir eğitim dönemini daha geride bırakmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Genel Müdür Orhan Karakoç’un yaptığı konuşmanın ardından çalan ders zili ile öğrenciler ve öğretmenler yeni eğitim öğretim dönemine başladı.
 
 
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?