banner11

Kültürlü eller EBRU ile buluştu…

Kültürlü öğrenciler el sanatlarına sahip çıkıyor.

EĞİTİM 07.11.2012, 21:19 07.11.2012, 20:32
 Kültürlü eller EBRU ile buluştu…
 Özel Bursa Kültür Okulları El Sanatları Kulübü Öğrencileri Bali Bey Han’da bulunan ‘geleneksel el sanatları’ çarşısında Ebru Sanatı hakkında bilgiler aldı. 
 
Etkinlik kapsamında ebru sanatı tarihi hakkında bilgiler alan Kültürlü Öğrenciler daha sonra atölye çalışması yaparak her biri Ebru yapmaya çalıştı.
 
Öğrencilerine her fırsatta uygulamalı eğitim veren Özel Bursa Kültür Okulları, 5. sınıf El Sanatları Kulübü ‘Her ay bir el sanatı’ programı kapsamında bu ay Ebru konusu incelendi.  
 
Kültürlü Öğrencilere Ebru sanatı hakkında bilgiler veren Asude Sanat Evi’nin sahibi Hasan Bilin, “Kültür Okulları’nın adına yakışır bir şekilde kültüre verdikleri önemi gösteren bir faaliyette bulunarak bu sanatı tanımak için beni ziyaret etmeleri çok hoş. Atölye ortamında ebru yapımını görmeleri ve bizzat ebru yapmaları ebru sanatçısı olarak beni son derece memnun etti. Bu sanatı gençlere aktarmak zaten benim en önemli amaçlarımdan birisidir” diye konuştu. 
 
Öğrenciler daha sonra kendilerine Ebru sanatı hakkında bilgiler veren Hasan Bilgin’e çiçeklerini sunarak, yaptıkları çalışmaları okul sergi panosunda asmak üzere yanlarına aldılar.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?