banner11

Kültürlü öğrenciler bilinçli tüketici olmayı öğrendi

Özel Bursa Kültür Okulları TÜKDER’i ziyaret etti.

EĞİTİM 12.10.2012, 22:53 12.10.2012, 21:54
 Kültürlü öğrenciler bilinçli tüketici olmayı öğrendi
Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Tüketicileri Koruma Derneği’ni (TÜKDER) ziyaret ederek, tüketici hakları konusunda hem bilgilendiler hem de merak ettikleri soruların cevaplarını öğrendiler.
 
Her anlamda donanımlı ve ne istediğini bilen öğrenciler yetiştirmek için çeşitli etkinlikle imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerinin bu kez de tüketici hakları konusunda bilgilenmesine olanak sağladı. Tüketicileri Koruma Derneği Genel Başkanı Necdet Filizoğlu’nu ziyaret eden Kültürlü öğrenciler, tüketici hakları konusunda bilgi edindiler. Derneğin kuruluşu ve faaliyetlerini Kültürlü öğrencilere anlatan TÜKDER Genel Başkanı Necdet Filizoğlu, bilinçli bir tüketicinin neler yapması gerektiğini de anlattı. Derneğin 1992’de kurulduğunu ifade eden Filizoğlu, o günden bu güne kadar tüketicinin yapması gerekenleri konusunda bilgilendirme yaptıklarını ve bilinçli tüketici oranını arttırmaya çalıştıklarını söyledi. Alışveriş yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini dile getiren Başkan Necdet Filizoğlu, “Bilinçli bir tüketici olmak her vatandaşın görevidir. Bunun için alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, haklarınızın neler olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Herhangi bir sorun yaşadığınız ve tek başınıza çözemediğiniz durumlarda da mutlaka tüketici derneklerine başvurmalısınız” şeklinde konuştu.‘En çok ne gibi şikayetler alıyorsunuz?’, ‘Size başvuran tüketicilerin haklarını kazanma şansı ne?’ gibi merak ettikleri sorulara da cevap bulan öğrenciler, haklarını daha iyi öğrenmiş birer tüketici olarak ziyaretlerini tamamladılar.
 
Filizoğlu, öğrencilerin sorularını da yanıtladıktan sonra, öğrencilere tüketicinin el kitabını hediye etti. Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri de verdiği bilgiler için Filizoğlu’na teşekkür ederek, çiçek hediye etti.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?