banner11

Kültürlü öğrenciler Enerji Dünyasına yolculuk yaptı

Özel Bursa Kültür Okulları Enerji Müzesi’ni ziyaret etti.

EĞİTİM 19.09.2012, 23:22 20.09.2012, 21:41
Kültürlü öğrenciler Enerji Dünyasına yolculuk yaptı
Özel Bursa Kültür Okulları ilköğretim öğrencilerini tarihle buluşturdu. Öğrenciler Enerji Müzesi’ni ziyaret ederek, geçmişin izlerini yaşadılar.
 
Özel Bursa Kültür Okulları çalışmalarında öğrencilerine sadece teoride değil pratikte eğitim vermeye devam ediyor. Sadece okuyarak değil görerek de eğitimin daha başarılı olduğuna inanan Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerini geçmişin tozlu anılarıyla buluşturdu.
 
1938 yılında Atatürk’ün talimatı ile kurulan Merinos Tekstil Fabrikası’nda doğan enerji ihtiyacını karşılamak için hayata geçirilen günümüzde ise müzeye çevrilen Merinos Elektrik Fabrikası, Özel Bursa Kültür Okulları öğrencilerini ağırladı. Geçtiğimiz günlerde ziyarete açılan Enerji Müzesi’nin ilk konukları olan öğrenciler, müzenin bölümlerini gezerek yetkililerden enerjinin Bursa’daki tarihi hakkında bilgi aldılar.
 
Kazan dairesi, pompa dairesi, elektrik dağıtım bölümü gibi birçok kısımdan oluşan müzede geçmişe keyifli bir yolculuk yapan öğrenciler, müzede bulunan eşyaları dikkatle incelediler. Yetkililere merak ettikleri soruları sorarak müze hakkında bilgi edinen öğrenciler, belgesel gösterim odasında bilgilerine bilgi kattılar. Müzenin Permutit Bölümü’nde bir senaryo eşliğinde gerçekleştirilen ışık ve müzik gösterisine hayran kaldılar.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?