banner11

Kültürlü öğrenciler İngilizce başarılarını belgeledi

Özel Bursa Kültür Okulları yabancı dildeki başarısını tescilledi.

EĞİTİM 19.10.2012, 20:54 19.10.2012, 19:55
Kültürlü öğrenciler İngilizce başarılarını belgeledi
 Her alanda olduğu gibi yabancı dil eğitiminde de en iyiyi hedefleyen Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerin uluslararası düzeyde yapılan iki farklı sınavdaki yüksek performanslarıyla bu alandaki başarısını bu yıl da belgeledi.
 
Özel Bursa Kültür Okulları, yabancı dil eğitiminde öğrencilerini geleceğe hazırlamak adına hem teorik bilgide tam öğrenmeyi sağlıyor hem de pratik yapma ortamları sunuyor. Artık geleneksel hale gelen ve uluslararası düzeyde İngilizce bilgi düzeyini tesbit eden Cambridge ESOL sınavlarında da bu çalışmaların karşılığını alan Kültürlü  öğrenciler, düzenlenen törenle belgelerini aldılar. Her yıl dünyada 3 milyon kişinin girdiği  University of Cambridge ESOL sınavlarına giren adaylar,  uluslar arası anlamda tanınan University of Cambridge ESOL sertifikasını almaya hak kazanıyor. Bu sınavlar öğrencinin sınav stresi yaşamadan, ilgi alanlarını içeren ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin ölçülmesini sağlayan uygulamalar içeriyor. 
 
Ana dilimizin dışında birden fazla dil öğrenilmesi gerektiğini vurgulayan Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, şunları söyledi:
 
“Her yıl daha çok öğrenciyle katıldığımız bu sınavlarda İngilizce öğretimi adına çok güzel başarılara imza atıyoruz ve bu başarıyı sürekli hale getiriyoruz. Bu belgeler Kültür Okulları’nda dil öğreniminin uluslararası standartlarda olduğunun göstergesidir. Hepinizi gelecek yıl aynı sınavların bir üst düzeyinde görmek istiyoruz. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizleri bu konuda teşvik eden ailelerinize ve emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”
 
Yabancı dili benimseyip eğlenerek öğrenmek gerektiğini belirten Karakoç, yabancı dil eğitiminde başarılı olmanın altın kuralının verimli ve bilinçli çalışmak olduğunu sözlerine ekledi.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?