banner11

Kültürlü öğrenciler oryantasyon eğitiminde

1.sınıf öğrencileri okullarına alışıyor.

EĞİTİM 12.09.2012, 23:47 12.09.2012, 22:51
Kültürlü öğrenciler oryantasyon eğitiminde
Özel Bursa Kültür Okulları 2012-2013 eğitim-öğretim yılında okula başlayacak birinci sınıf öğrencilerinin oryantasyon sürecini başlattı.
 
Özel Bursa Kültür Okulları’nda, ilköğretime yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin okuluna, sınıfına, arkadaşlarına, öğretmenlerine alışmak ve kendine olan güvenini kazanmak için yapılan oryantasyon eğitimi, öğrencilerin eğlenerek okullarına adapte olmasını sağlıyor.
 
Oryantasyon eğitimi boyunca, farklı etkinliklerle öğrencilerin kendilerini ifade edebilecekleri ortamları yaratmaya çalıştıklarını vurgulayan Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, “Oryantasyon eğitimi esnasında, bu uygun ortamların yaratılmasıyla çocukların kendilerini okula ait hissetmelerini sağlıyoruz. Öğrenciler bu sayede kendilerini daha rahat ifade ediyorlar. Hepsinden önemlisi, okulların açıldığı ilk gün sıkça görülen gözyaşları en aza iniyor” dedi.
 
Kültürlü birinci sınıf öğrencileri, oryantasyon eğitimi esnasında sınıf arkadaşlarıyla kaynaşıp, hep beraber çeşitli oyunlar oynayarak okullarına ve sınıflarına çok daha rahat alışıyor. Kültürlü öğrenciler, rehber öğretmenler eşliğinde oyunlarla ve şarkılarla okullarına alışırken, en az onlar kadar heyecanlı olan velilerin de oryantasyon eğitimi süresince çocuğu ile birlikte okula başlama heyecanını daha kolay atlatmasına yardımcı olunuyor.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?