banner13

banner11

Kültürlü, sağlıklı çocuklar

Özel Bursa Kültür Okulları, yeterli ve dengeli beslenmenin önemine değinen bir seminer gerçekleştirdi.

EĞİTİM 11.11.2012, 17:17 18.11.2012, 16:18
Kültürlü, sağlıklı çocuklar
 Özel Bursa Kültür Okulları, yeterli ve dengeli beslenmenin önemine değinen bir seminer gerçekleştirdi. Konuk olarak Acıbadem Hastanesi’nde görev yapan diyetisyen Gülşah Esensoy’un katıldığı seminerde çocuklara sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi.
 
Özel Bursa Kültür Okulları, Obezite Hastalığının son yıllarda küçük yaşlardaki çocukları da etkilemeye başlaması ve gittikçe gelişen fast food tarzı yiyeceklerin çocuk sağlığını ciddi şekilde etkilemesi nedeniyle Kültürlü öğrencilere sağlıklı yaşam semineri gerçekleştirdi.
Kültürlü Öğrencilere yeterli ve dengeli beslenmenin püf noktalarına değinen Diyetisyen Gülşah Esensoy, “Çikolatayı sevdiğinizi biliyorum ama sağlıklı ve dengeli beslenmeniz için günde iki bardak süt içmelisiniz. Bunun dışında kahvaltı öğününü poğaça, börek gibi yiyecekleri tüketerek değil de daha sağlıklı olan peynir, yumurta gibi yiyecekleri tüketmelisiniz” dedi.
 
Esensoy ayrıca; cips, çikolata, kola gibi yiyecek ve içeceklerin çocukların sağlığını etkilediğini belirterek aileleri bu tür yiyecekler konusunda uyardı.
 
Seminer sonrası Kültürlü Öğrenciler Diyetisyen Gülşah Esensoy’a çiçek armağan ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler. 
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?