banner11

Nihat Aslanoba’ dan eğitime büyük destek

Aslanoba Ailesi’den dev eğitim kompleksi

EĞİTİM 14.09.2012, 00:30 20.09.2012, 22:11
Nihat Aslanoba’ dan eğitime büyük destek
Bursa'nın önde gelen isimlerinden ve hayırsever işadamı Nihat Aslanoba ve eşi Havva Aslanoba'dan eğitime büyük destek.
 
Havva ve Nihat Aslanoba Otelcilik Meslek Lisesi, Havva Aslanoba Öğrenci Pansiyonu ve Nihat Aslanoba Uygulama Oteli'nin yer aldığı dev eğitim kompleksi ilk ders zilinin çalacağı pazartesi günü kapılarını açıyor. 
 
Uzun yıllardan bu yana birçok sektörde başarılı işlere imza atan işadamı Nihat Aslanoba, son olarak kendisinin ve eşinin adını taşıyan " Havva ve Nihat Aslanoba Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi "adında bir eğitim kompleksi kurarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladı.
 
Toplam maliyeti 14 milyon Türk lirasını bulan eğitim kompleksi, 9500 m2 açık ve 14000 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 23500 m2'lik büyüklüğe sahip ve 3 farkı binadan oluşmaktadır.  Eğitim binasında 20 derslik, 2 mutfak atölyesi, 1 kat hizmetleri atölyesi, 1 servis atölyesi, 1 ön büro atölyesi bulunuyor. Ayrıca öğretmenler odası, yönetici odaları, personel odaları, kütüphane, konferans salonu, kapalı spor alanı ve veli bekleme alanları da eğitim binasının bünyesinde yer alıyor.
 
 
NİHAT ASLANOBA " BUGÜNE KADAR ALDIĞIM KARARLAR İÇİNDE BENİ EN MUTLU EDENİYDİ "
 
Son dönemde gerçekleştirdiği otel yatırımıyla otelcilik sektöründe kendine yer bulan ve kısa sürede başarıyı yakalan Marigold Hotel'in sahibi Nihat Aslanoba, bu kez eğitime yaptığı katkıyla karşımıza çıkıyor. Uzun yıllardır farklı sektörlerde faaliyet göstererek birçok yatırımı hayata geçiren Nihat Aslanoba, hayatı boyunca almış olduğu kararlar içerisinde kendisini en çok mutlu eden kararın Havva ve Nihat Aslanoba Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni yapmak olduğunu söyledi. 
 
Nihat Aslanoba; "Marigold Hotel'i açtıktan sonra personel temini konusunda önemli sıkıntılar yaşamıştık. Sektörel olarak yaşanan nitelikli eleman ihtiyacının gelecekte daha da artacağını bildiğimiz için hem gelecek nesillere yeni bir eğitim ve iş imkanı olacağını, hem de otelcilik sektörüne yetişmiş eleman kaynağı sağlayabileceğini düşündüğümüz, otelcilik ve turizm meslek lisesinin yapımını eşimle birlikte üstlendik."
 
ASLANOBA; "ÇOCUKLARIN CIVILTISI VE GÖZLERİNDEKİ IŞIK BİZİ DAHA DA YÜREKLENDİRDİ "
 
Daha önce Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi adında bir okul daha yaptıran Nihat Aslanoba, yeni okul projesinin kendisi için ayrı bir anlamı olduğunu belirtti. Eşiyle birlikte Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi içerisinde dolaşırken, çocukların cıvıltısı ve gözlerindeki ışığın kendilerini yeni okullar yapmak için yüreklendirdiğini ve ileri de yeni okullar yapmak istediklerini söyledi. 
 
 
60 KİŞİLİK "HAVVA ASLANOBA ÖĞRENCİ PANSİYONU"
 
14 adet kız öğrenci odası ve 14 adet erkek öğrenci odasının bulunduğu Havva Aslanoba öğrenci yurdunda tüm odalar çift kişilik olarak hazırlandı. Her odada 2 çalışma masası, 2 öğrenci dolabı, banyo ve tuvalet bulunuyor. Ayrıca pansiyon bünyesinde 2 belletmen, 2 müdür yardımcısı odası, revir, 2 doktor odası, ütü odaları, etüd odaları, yemekhane ve mutfak mevcut.
 
NİHAT ASLANOBA UYGULAMA OTELİ
 
Eğitim binası ve öğrenci pansiyonun yanı sıra öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri ve halka açık biçimde hizmet verecek olan "Nihat Aslanoba Uygulama Oteli" de pazartesi günü kapılarını açıyor. 
 
Nihat Aslanoba Uygulama Oteli, 30 odadan oluşurken otel bünyesinde, 200 kişilik restaurant, 2 adet suit oda, 1 mutfak, 2 balkon kafeterya, kuaför salonları, hediyelik eşya dükkanı ve çalışma odaları bulunuyor.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?