banner13

banner11

Nilüfer İrem Kolej’inde yoğunlaştırılmış İngilizce

Derslerde Oxford ve Cambridge University Press’in yayınları kullanılacak.

EĞİTİM 14.09.2012, 22:23 14.09.2012, 21:26
 Nilüfer İrem Kolej’inde yoğunlaştırılmış İngilizce
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Özel Nilüfer İrem Koleji 5. sınıf öğrencilerine yoğunlaştırılmış İngilizce programı uygulayacak. Öğrenciler bir yıl boyunca haftalık 15 saat olmak üzere toplam 600 saat İngilizce dersi görecek. 

Derslerde Oxford ve Cambridge University Press’in yayınları kullanılacağı belirtildi. Öğrencilerin yıl sonunda uluslararası geçerliliğe sahip olan Cambridge ESOL sınavlarında başarılı olmalarını hedefleyen okul yönetimi, pratik kazandırmak için de yabancı uyruklu İngilizce hocaları eşliğinde ders verecek.

        Özel Nilüfer İrem Koleji Müdürü Veli Değerli, 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni bir sisteme geçildiğini bu sistemde de 5. sınıf İngilizce dersleri için Milli Eğitim'in kolaylıklar sağladığını söyledi. Değerli, buna dayanarak İngilizce için yeni bir çalışmaya girdiklerini, bu çalışmayla 5. sınıflarda İngilizce de önemli bir başarıyı hedeflediklerini belirtti. 

        Özel Nilüfer İrem Koleji İngilizce zümre başkanı Emrullah Soysal, yenu uygulama hakkında şunları söyledi: "Öğrencilerimiz 15 saatte İngilizce dersini ana ders, konuşma, dinleme ve okuma-yazma çalışmaları şeklinde 4 farklı öğretmenden alacaklar. Konuşma becerilerini artırmaya yönelik olarak bu derslerin bir kısmına anadili İngilizce olan yabancı uyruklu İngilizce öğretmenleri girecek. Hedefimiz öğrencilerimizin 5. sınıfta İngilizce'de belirli bir seviyeye gelerek bir üst sınıfa geçmesini sağlamaktır. Diğer sınıflarda da İngilizce öğretimimiz 6. sınıfta haftada 7 saat, 7. sınıfta 7 saat ve 8. sınıfta haftada 5 saat olacaktır.”
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?