banner11

Özel Neriman Bale Okulu’nda ‘Baleye Merhaba Partisi’

Minik balerinler geleceğin sanatçıları olmak için adım attı.

EĞİTİM 16.11.2012, 18:16 18.11.2012, 17:17
 Özel Neriman Bale Okulu’nda ‘Baleye Merhaba Partisi’
 Bursa’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bale eğitimi veren ilk kurum olan Özel Neriman Bale Okulu öğrencileri, bale sanatının inceliklerini usta eğitmen Neriman Bekiroğlu eşliğinde öğrenmeye devam ederken, Özel Neriman Bale Okulu Mezunlar Derneği’nin düzenlediği etkinlikte bir araya gelerek eğlenceli saatler geçirdi.
 
Eski ve yeni öğrencilerini bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel Neriman Bale Okulu Kurucusu Neriman Bekiroğlu, “Bu sene 29. yılımızı kutluyoruz. Bale sanatını 1984’ten bu yana Bursa’da çocuklarımıza öğretiyoruz. Eski ve yeni öğrencilerimiz bugün bir arada. Bu mutluluğu bana yaşatan Özel Neriman Bale Okulu Mezunları Derneği Başkanı Canan Şahin ve diğer mezun öğrencilerime teşekkür ederim” dedi.
 
Özel Neriman Bale Okulu Mezunları Derneği’nin her yıl sürprizler yaptığını anlatan Bekiroğlu, “Mezunlarımız, bale adına güzel şeyler yapmak istiyor. Bale sanatına duyulan ilgiyi artırmak gibi hedefleri var. Bugün de yeni eğitim yılının keyifli geçirilmesi için küçük kardeşleriyle birlikte bir ‘baleye merhaba partisi’ organize etmişler. Böyle organizasyonlar baleye yeni başlayan öğrencilerimizin sanata karşı ilgisi daha da artıracaktır. Ailelere de baleyi çocuklarına sevdirmeleri ve doğru eğitimi aldırmaları konusunda büyük iş düşüyor.  Ebeveynler, çocuklarının bale sanatı ile ilgili eğitim almalarına karar verdiklerinde, doğru başlangıç yapmalılar. Çünkü çocuğun gelişimi için, doğru eğitim alındığı takdirde bale kusursuz bir aktivite” diye konuştu.
 
Özel Neriman Bale Okulu’nda eğitim alan öğrenciler ve ailelerinin buluştuğu organizasyonda minikler bol bol dans gösterisi yaparken, aileleri ve arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?