banner13

banner11

Sağlıklı Gıda, Sağlıklı İnsan

Kültürlü öğrenciler sağlıklı gıda konusunda bilinçlendiler

EĞİTİM 16.10.2012, 21:37 16.10.2012, 20:38
Sağlıklı Gıda, Sağlıklı İnsan
    Öğrenmeyi sadece sınıflarla sınırlandırmayan Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerini,  Dünya Gıda             Günü dolayısıyla Ziraat Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Gıda Mühendisleri Odası               tarafından organize edilen panele katılarak, sağlıklı gıda konusunda bilinçlendiler. 
 
Bursa Akademik Odalar Birliği yerleşkesinde düzenlenen panelde konuşan Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Profesör Doktor İsmail Filya, panele katılan öğrencilere teşekkür ederek, “Sizi diğer katılımcılardan ayrı tutarak, size ayrı bir hoş geldin diliyorum. Erken yaşta bu konularda bilinçlenmeniz gerçekten çok önemli, desteğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Gelecek nesillerin gıda konusunda bilinçlenmesinin büyük önem taşıdığını dile getiren İsmail Filya, dünyada bundan sonra çıkacak krizlerin gıda temelinde oluşacağının altını çizdi. 
 
Bir ülkenin kalkınmasının lokomotifinin tarım ve gıda sektörü olduğunu söyleyen Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Profesör Doktor Hasan Vural ise, “Bu konulara hassasiyet gösteren öğrencilerimizin olması bizi çok sevindiriyor. Çünkü geleceğimizin sahibi siz olacaksınız” diye konuştu.
 
Panelin soru- cevap kısmında konuşmacılara merak ettiklerini soran Kültürlü öğrenciler, yaşlarından büyük sorular ile katılımcıları şaşırttılar. Panel sonunda İsmail Filya’ya çiçek takdim eden öğrenciler, daha sonra karma tekniklerle kendilerinin yaptığı resimlerden oluşan “Sağlıklı Gıda, Sağlıklı İnsan”  adlı sergisinde Filya ve diğer konuşmacıları ağırladılar.  Sergi 22 Ekim tarihine kadar Akademik Odalar Yerleşkesi giriş katında izlenime açık olacaktır.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?