Eker'den 'Süt Şenliği'

Nilüfer’deki okullardan öğretmenleri ile birlikte toplam 750 çocuk katıldı.

GIDA-TARIM 24.05.2012, 00:05 20.09.2012, 22:09
Eker'den 'Süt Şenliği'
Eker Gıda, 21 Mayıs Dünya Süt Günü’nü yüzlerce çocuğun katıldığı geleneksel Süt Şenliği ile kutladı.
 
Süt ve süt ürünleri konusunda 35 yıldır tüketicilerini lezzet ve kalite ile buluşturan Eker, Dünya Süt Günü’nü, her yıl düzenlediği geleneksel Süt Şenliği ile kutladı. Eker Çiftlik Cafe’de gerçekleştirilen Süt Şenliği’ne Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki okullardan öğretmenleri ile birlikte toplam 750 çocuk katıldı.
 
Eker, çocukların yoğun ilgi gösterdiği Süt Şenliği’ni Eker Süt Parkı’nda dokuz yıldır aralıksız düzenliyor. 9 yılda yaklaşık 9000’e yakın kişiye ulaşan Süt Şenliği’nde her yıl çocuklar gönüllerince eğleniyor. Bu yılki etkinlikte de çocukların eğlenirken, sütün faydaları ve süt içme alışkanlığının sağlanması konusunda bilinçlenmelerini amaçlayan aktiviteler, gün boyunca devam etti.
                                                                                                                   
Her türlü eğitici ve öğretici aktivitenin bulunduğu şenlik, çocuklara sütün yararlarını eğlenceli bir dille anlatan “En Güzel Süt Bıyığı Kimde”, “Yoğurt Yeme” ve “Çırpılmış Yoğurdu En Uzağa Sıkma” yarışmaları ile başladı. Ardından sahnede “Kukla şov”,  “Balon Şov” ve “illüzyon” gösterisi yapılırken bir taraftan da şişme oyun parklarındaki eğlenceler gün boyunca devam etti. Bütün bu farklı ve bol eğlenceli faaliyetlerle çocuklar hem sosyalleşirken hem de keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.
 
Çocuklara sütün yararını eğlenceli bir dille anlatıyoruz
 
Dünya Süt Günü’nü, çocuklara yönelik bir şenlikte kutlayan sektörlerindeki tek firma olduklarını belirten Eker Süt Ürünleri AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevra Eker, “21 Mayıs Dünya Süt Günü şenliği bizim çok sahiplendiğimiz ve artık firmamızla özdeşleşen bir organizasyon haline geldi.  Eker olarak gelenekselleştirdiğimiz bu şenlikle sütün hayatımızda ne kadar önemli bir besin kaynağı olduğunu çocuklara eğlenceli bir dille anlatıyoruz. Yoğun ilgi gören bu yılki etkinliğimizde de amacımıza ulaştık” dedi. 
 
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?