banner11

Matlı AŞ ve U.Ü. arasında önemli protokol

Bursa bu birlikten büyük kazanım sağlar

GIDA-TARIM 17.10.2012, 21:18 17.10.2012, 20:18
Matlı AŞ ve U.Ü. arasında önemli protokol
 Uludağ Üniversitesi ve Matlı A.Ş arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokol ile Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, Matlı firmaları bünyesindeki üretim süreçlerinin inceleyebilecek ve istenen ARGE çalışmalarında ve üretim uygulamalarında teorik ve pratik destek alabilecekler.
 
Uludağ Üniversitesi ve Matlı A.Ş arasında imzalanan işbirliği protokolü ile öğrenciler, Matlı bünyesindeki üretim süreçlerini yakından takip edip, pratik yapabilecekler.
 
Uludağ Üniversitesi Rektörlük A Salonundaki protokol törenine U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, U.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Kennerman, Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Protokol töreninin açılışında konuşan Matlı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, imzalanan bu protokole üniversitesi sanayi işbirliği çerçevesinde bakılması halinde en somut örneğin olabileceğini söyledi.
 
Özer Matlı, Matlı A.Ş bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ömer Matlı Hayvansal Üretim Eğitim ve Araştırma Geliştirme Çiftliğinin, Türk besiciliğinin gelişmesine katkı sağladığını belirtti.
Bu tesisisin tam bir enstitü gibi çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Özer Matlı, “500 baş hayvan kapasitesine sahip merkez, adeta bir araştırma ve geliştirme enstitüsü niteliğinde. Hayvanlara uygulanan tüm bakım, yönetim, besleme ve diğer uygulamalar hitap etmekte olduğumuz üreticiler ve hayvancılığa yatırım yapmayı planlayan yatırımcılar için genel yapısı itibari ile önemli bir modeldir” diye konuştu.
 
---İŞBİRLİKLERİMİZ GEÇMİŞE DAYANIYOR---
 
“Sizler de bizim için çok kıymetlisiniz” diyen Matlı şunları söyledi:
“Burada çok iyi bir eğitim alacağınıza gönülden inanıyorum. Biraz sonra önlüklerinizi giyeceksiniz. Eğitiminizi bir an evvel tamamlayıp aramıza katılmanızı bekliyoruz. Sizlerle de daha yakın ve sürekli bir işbirliği arzusundayız. İnanıyorum ki önümüzde daha yapacak çok işimiz var. Eğitimi ve araştırma-geliştirmeyi bu kadar önemsiyoruz. Bu nedenle üniversitemiz ile işbirliği yapmamak olmazdı. Matlı olarak bizim özellikle Uludağ Üniversitesi ile işbirliğimiz ve ortak çalışmamız çok eskilere dayanmaktadır. Bugün imzaladığımız protokol, işbirliği ve ortak çalışma imkânımızı daha da artıracaktır.”
 
U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Dilek ise konuşmasında Matlı Ailesinin üniversite ile işbirliğinin geçmişten beri süregeldiğini söyleyerek sözlerine başladı. Prof. Dr. Dilek, imzalanan protokolün içeriği itibariyle önümüzdeki yıllarda güzel fikirlerin ve önemli projelerin hep birlikte hayata geçirilebileceğini ifade etti.
Kamil Dilek, gerçekleştirilen protokol çerçevesinde öğrencilerin, gerek staj yaparak gerekse de çalışarak çok önemli deneyimleri Matlı firmalarında kazanabileceklerini de söyledi.
 
---MATLININ GENLERİNDE VAR---
 
U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek şöyle devam etti:
 
“Matlı ailesinin üniversitemiz ile işbirliği yeni bir durum değil. U.Ü.’ nün Karacabey’deki Meslek Yüksekokulunun kuruluşundan beri beraberliğimiz devam ediyor. Zaten eğitime katkı kendilerinin genlerinde var. Babalarına, geçmişte üniversitemize sağladıkları katkılardan ötürü rahmet diliyorum. Bursamız bu birliktelikten büyük kazanım elde edecek.”
 
Protokol töreninin ardından ise geleceğin Veteriner Hekimleri, önlüklerini giyerek temsili ders işlediler.
 
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?