banner11

Kamerunlu işadamları İnegöl’ de

Kamerunlu heyet MODEF Fuarı'nı gezdi.

MOBİLYA 15.10.2012, 22:07 15.10.2012, 21:17
Kamerunlu işadamları İnegöl’ de
İstanbul’da gerçekleştirilen MÜSİAD Fuarı için ülkemize gelen Kamerunlu heyet, Bursa eski milletvekili Sedat Kızılcıklı’nın davetiyle MODEF Fuarı'nı gezdi. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da ziyaret eden heyet, İnegöllü mobilyacıları Kamerun’da yatırım yapmaya çağırdı.

Kamerunlu heyet ilk olarak Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Heyeti İnegöl’e davet eden Kızılcıklı İnegöl ve İnegöl ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade ederken, "İnegöl’e ne kadar faydalı olursak o kadar mutlu hissediyoruz. Biz MUSİAD fuarına gelen Kamerun heyetini İnegöl fuarına da getirelim dedik. Kamerunlu kardeşlerimizin Türkiye ile ticaret yapma istekleri var. Kamerun yaklaşık 20 milyon nüfusa sahip. Nüfusunun 3’te 1’i Müslüman. Müslüman bakanları da var. Afrikanın stratejik bir ülkesi. Afrika ülkelerine liman bağlantısı olan tek ülke. Çinliler tarafından daha büyük bir liman çalışması var. Altın madenlerine de sahip. Kamerunlu kardeşlerimiz farklı ülkelerde yaptıkları ticarette kandırılmışlar. Güvene dayalı bir ticaret istiyorlar. Biz de İnegöl’de kendilerini misafir etmek istedik." dedi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise mobilya fuarının çok hareketli geçtiğini kaydederek şunları söyledi: "Özellikle MODEF EXPO’da ihracat eksenli çağırdığımız ziyaretçilerimizin yanında MÜSİAD Fuarı'na gelip bizleri de ziyaret eden misafirlerimiz oluyor. Şehrimizin tanınması ticaret adına ufkumuzu açacak konular. Geçmişte yapılmış ticaretlerle alakalı yaşanılan sıkıntılardan eski vekilimiz bahsetti. Aramızda ne kadar mesafe olursa olsun işinizi doğru yaparsanız yürümeye devam edersiniz bizim anlayışımız da bu. Bizim hayalimiz tüm dünyaya mobilya satmak, ürün satmaktır. Kamerun bizim değer verdiğimiz, sevdiğimiz bir ülke. İnanıyorum ki bu görüşmeler ileride oluşacak aktiviteler için bir vesile olur diye düşünüyorum."


Kamerun heyetinden İbrahim Adamou ise şöyle konuştu: "Bizi kabul eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Yeni bir şehir keşfettik. İstanbul, Ankara, Konya’ya geldik. Şimdi yeni bir dünya keşfettik. Mobilya ve tarım şehrindeyiz. Kamerun’da kereste çok var. Kamerun Avrupa ve Çin’e ihracat yapıyor. Biz de sizi Kamerun’a davet ediyoruz. Oradan kereste alabilirsiniz, orada çalışabilirsiniz. Kamerun tropikal bir ülke. Arazimiz çok geniş bir arazi. Tarım için de sizleri bekleriz."  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?