Tofaş, sokak çocuklarına iki minibüs hediye etti

‘Sokak Çocukları Projesi’ne destek vermek amacıyla iki adet Scudo minibüs bağışladı.

OTOMOTİV 21.09.2012, 23:07 24.09.2012, 21:21
Tofaş, sokak çocuklarına iki minibüs hediye etti
Tofaş, Bursa Valiliği tarafından yürütülen ‘Sokak Çocukları Projesi’ne destek vermek amacıyla iki adet Scudo minibüs bağışladı.

        Heykel Valilik binasında düzenlenen devir teslim törenine Vali Şahabettin Harput ve Tofaş CEO’su Kamil Başaran katıldı. Konuşmaların ardından araçların devir teslim protokolü imzalandı. Ardından Vali Harput ve Kamil Başaran, araçları inceleyerek basın mensuplarına birlikte poz verdi.

        Araçların devir teslim töreninde konuşan Vali Harput, çok anlamlı ve değerli bir hizmetin gerçekleştirilmesi için bir araya gelmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Harput, “Ülkemizin, özellikle büyük şehirlerimizin önemli bir gerçeği var. Göçle birlikte büyük şehrin karanlık sokaklarında gece gündüz yaşamak zorunda kalan, hayatını kazanmak zorunda kalan, eğitimden, aileden, tahsilden, terbiyeden, şefkatten, himayeden yoksun olarak hayatını yaşamak zorunda kalan on binler, yüz binler bizim çocuklarımız var.” dedi.

        Bu çocuklara devletin yanında hayırsever kurum ve kişilerin de el uzatması gerektiğini anlatan Harput, “Elbette bu çocukların üzerinde devletin şefkat eli uzayacak, onları koruyacak, onları himaye edecek, onlara hami olacak. Belediyelerimiz, sağlık teşkilatımız, sosyal hizmet birimlerimiz ve emniyet birimimizin bütün iştiraki ile yaptığımız bu çalışmaların yanında hayırsever kurum ve kişilerin de desteği bizim için çok önemli.” şeklinde devam etti.

        Bu kapsamda Tofaş’ın da önemli bir hizmette bulunduğunu anlatan Vali Harput, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kapsamda Tofaş bu gün büyük bir centilmenlik örneği sergileyerek büyük ihtiyaç duyduğumuz iki aracı bize bağışlamak üzere bu gün buradalar. Kendileri Tofaş olarak ülkemizin sanayisine, ekonomisine, istihdamına, ihracatına çok ciddi katkıları var. Bu kapsamda ve hep ulusal bir kuruluşumuz olarak da iftihar ediyoruz. Bu gün bu güne kadar yaptıkları hizmetlerin yanında bu anlamlı bağış da bizim için çok değerlidir.” 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?