banner13

banner11

40 milyon liralık göz hastanesi

İstanbul Beylikdüzü’ndeki hastane dünya standartlarında hizmet verecek.

SAĞLIK 27.05.2012, 17:24 27.05.2012, 16:25
40 milyon liralık göz hastanesi
Beylikdüzü’nde açılan Özel Birinci Göz Hastanesi göz sağlığı alanında Türkiye’de yapılmış en büyük yatırımlardan biri olarak kapılarını açtı. Dünya standartlarında hizmet verecek olan hastane, Avrupa’daki hastanelerden 3’te bir oranında daha ucuz olacak. 
 
 
Özel Birincigöz Hastanesi kapılarını hastalarına açtı. Beylükdüzü’nde hizmete giren hastanenin açılışına AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Sağlık Bakan  Yardımcısı Agah Kafkas , İstanbul Cumhuriyet Baş Savcısı Turan Çolakkadı,eski milletvekilleri Hüsrev Kutlu,Vahit Kirişçi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sağlık Bakanı İletişim Koordinatörü Osman Güzelgöz, Kültür A.Ş.eski Genel Müdürü Nevzat Bayhan ve çok sayıda davetli katıldı.
 
2008 yılında başlanan hastane inşaatı yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırımla 2012 yılının Mayıs ayında hizmete hazır hale getirildi. Birincigöz Hastanesi, 11 bin metrekare alanda son teknolojik cihazlarla ve 5 yıldızlı otel konforunda 8 katlı akıllı bina olarak inşa edildi. Hastanede son teknolojiyle donatılmış 8 ameliyathane, uzman psikologlarca dizayn edilmiş 41 hasta odası, 25 muayene odası bulunuyor. Günde 600 muayene ve 80 ameliyat yapma kapasitesine sahip hastane yurt içi ve yurt dışından hastaların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere 7 gün 24 saat faal olacak. Yurt dışından gelen hastalar için kendi içinde konaklama imkanları bulunan hastanede 2 katlı özel otopark, vale hizmeti ve Cafe Restaurant bulunuyor. 
 
Açılışta konuşan Birincigöz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Göz Hastalıkları ve Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Ali Aksu, hastaların yarısının sağlık turizminden gelmesini hedeflediklerini belirtti. Özellikle göz, diş ve estetik için yurt dışından hasta beklediklerini ifade eden Aksu, "Türk hekimlerine güven duyuluyor. Özellikle diş ve göz alanlarında tedavi ücreti Avrupa'ya göre üçte bir daha ucuz. Son zamanlarda yaşanan siyasi gelişmeler nedeniyle de Arap dünyasının ve Orta Asya'nın Türkiye'ye sempati duyması yabancı hastaların Türkiye'yi tercih etme sebeplerinden." dedi.
 
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
32°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?