banner13

banner11

Bursa, sağlık turizminin merkezi olmakta kararlı

Bursa’nın sağlık turizmi acentelerine ihtiyacı var.

SAĞLIK 21.09.2012, 22:54 24.09.2012, 21:20
Bursa, sağlık turizminin merkezi olmakta kararlı
Bursa’da sağlık turizmini canlandırmak adına çalışmalar hızlandı. Bursa Sağlık Turizmi Derneği'nin Hilton Otel’de düzenlediği toplantıya Vali Şahabettin Harput ile birlikte Bursa’nın önde gelen otel yöneticileri ve sağlık kuruluşları yöneticileri katıldı.

        Toplantıda konuşan BUSAT Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Esgin, bir sene önce kurulan derneğin önemli işler yaptığını belirterek, “Bursa bu sektörde Türkiye’de öncü bir şehir olacaktır. Bursa’nın sağlık turizmi acentelerine ihtiyacı var. Bu anlamda Yenişehir Havaalanı'na ulaşımın kolaylaştırılması gerekiyor. İstanbul ve Ankara'nın bu sürece dahil olmaları da gerekiyor.” dedi. Tanıtımda sağlık fuarlarının çok önemli rolü olduğunun altını çizen Mustafa Esgin, önceden fuarlarda tanıtım için İngilizce broşür bulamazken, şimdilerde birçok dilde broşür temin ettiklerini vurguladı.

        Bursa Valisi Şahabettin Harput ise BUSAT'ın kısa sürede yaptığı çalışmaları takdirle takip ettiğini belirterek, bu kapsamda kendilerinin de elinden gelen desteği verdiğini söyledi.
Dünyada başka yerde olmayan zenginliklerle bezenmiş olan Bursa’nın turizm pastasından hak ettiği payı alamadığına dikkat çeken Vali Harput, bunun sebebini ise dışarıda değil, içeride aramak gerektiğini söyledi. 

        Vali Harput, sağlık turizmi hamlesine otel ve sağlık yöneticilerinin de sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Mehmet Akif Ersoy; ‘Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’ demekte. Bursa’nın değerlerini yöneticilerin yardımlarıyla ayağa kaldıracağız. Bu şekilde de gücümüze güç katacağız.” şeklinde konuştu. Harput, ayrıca BUSAT'ın tarihi bir misyonu üstlendiğini belirterek, Bursa’daki bu hareketin bütün Türkiye’ye dalga dalga yayılacağını sözlerine ekledi. 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?