banner11

Dişine güvenen gelsin

Dentatürk’ten en güzel diş ve gülüşe ödül

SAĞLIK 27.11.2012, 09:57 27.11.2012, 08:59
 Dişine güvenen gelsin
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Özel Şahinkaya Koleji’nin ortaklaşa düzenlediği “Dişine Güvenen Gelsin” sloganından yola çıkarak “En Güzel Dişler, En Güzel Gülüşler” yarışması sonucu dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
Ağız ve diş bakımının önemini vurgulamak amacıyla Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Özel Şahinkaya Koleji, “En Güzel Dişler, En Güzel Gülüşler”yarışması düzenledi.
Şahinkayalı öğrenciler arasında düzenlenen ve ‘Dişine Güvenen Gelsin’ sloganıyla açılan yarışmaya 300 öğrenci katıldı. Bin 400 kişinin oy kullandığı “En Güzel Dişler, En Güzel Gülüşler” yarışmasında dişlerin günlük temizliği, dişlerin doğal rengini koruması, diş taşları, diş etlerinin sağlıklı olması, dişlerin çürüksüz, müdahalesiz olması ve dişlerin dizilimi gibi kriterler göz önüne alındı.
Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde düzenlenen törenle verildi. Törene başta Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Başaraner, Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya olmak üzere öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDA BİLİNÇLİ NESİLLER
Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Başaraner, Türkiye’de ağız ve diş sağlığına çok dikkat edilmediğine işaret ederek, böyle bir proje ile çocuklarda ve gençlerde ağız ve diş sağlığı bilincini oluşturmak istediklerini söyledi. Yarışmaya gösterilen ilgiden de memnun olduklarını dile getiren Başaraner, “Özel Şahinkaya Koleji öğrencileri, yarışmaya katılarak dişlerine ve ağız sağlığına ne kadar güvendiklerini ortaya koydu. Bizler de özgüven ile gülümseyen ve diş sağlığına özen gösteren dereceye giren öğrencilere ağız ve diş bakımı kontrolü hediye ederek, bu özeni ödüllendirmek istedik” dedi.
 
ANAOKULU ÖĞRENCİSİ BİRİNCİ OLDU
Diş sağlığı ve ağız bakımı konusunda kendilerini geliştirmeleri amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini ifade eden Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya da diş ve diş eti hastalıklarının Türkiye’de ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında olduğunu belirterek, “Ağız ve diş sağlığının insan hayatı için ne denli önemli olduğunu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza öğretebilmek, bu konuda bilinçli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine vesile olmak amacıyla bu yarışmayı düzenledik. Bu yarışma aynı zamanda çok güzel bir sosyal sorumluluk örneğidir. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.
‘Dişine Güvenen Gelsin’ yarışmasında birinciliği anaokulu öğrencisi 6 yaşındaki Ceren Taşdemir alırken, ikinci 9.sınıf öğrencisi Burak Karakaya, üçüncü ise 9. sınıf öğrencisi Buse Kaya oldu.
Dereceye giren öğrencilere ağız bakım seti hediye edilirken Dentatürk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, birinciyi 2 yıl boyunca kontrol ve tedavi ile flor ve fissür uygulaması, ikinciyi 1 yıl boyunca kontrol ve tedavi ile flor ve fissür uygulaması, üçüncüyü ise genel diş taraması ve flor ve fissür uygulamasıyla ödüllendirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?