banner11

Özel Medicabil Hastanesi ile Bursa Kent Konseyi işbirliği

Yaşamımızda eklemler…

SAĞLIK 20.10.2012, 21:27 20.10.2012, 20:28
Özel Medicabil Hastanesi ile Bursa Kent Konseyi işbirliği
 Özel Medicabil Hastanesi ve Bursa Kent Konseyi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ‘Yaşamımızda Eklemler’ konulu bilgilendirme toplantısı, 23 Ekim Salı günü Bursa Kent Konseyi Koza Salonu’nda yapılacak.
 
23 Ekim 2012 Salı günü saat 14.00’deki bilgilendirme toplantısının konuşmacısı ise Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen olacak.
 
Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Ortopedi ve Travmataloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, uzuvların hareketlerini ve günlük yaşamdaki faaliyetleri sürdürebilmeyi sağlayan eklemlerin; genetik yatkınlık, yaşam alışkanlıklarında yapılan hatalar veya ağır sporlardan dolayı hasar görebildiğini aktardı. Bilgen, bunun sonucunda da hayat kalitesini ciddi boyutta düşüren eklem kireçlenmeleri, bağ, menisküs, omuz yaralanmaları ve bazı eklemlere özel hastalıklar gibi bir çok sorun ortaya çıkabildiğini söyledi.
 
Eklem hasarlarına bağlı gelişen hastalıkların görülme sıklığının modern yaşamın olumsuz şartları nedeniyle gün geçtikçe artığını belirten Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, masa başında çalışırken bazı eklemlerin daha fazla yada daha az kullanılması veya baş bölgesini sürekli eğik tutmak gibi durumların eklem hastalıklarının oluşmasına zemin hazırladığını bildirdi.
 
Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, düzenlenecek toplantıda ‘Yaşamımızda Eklemler’ konusunda katılımcıları bilgilendirerek sağlığın korunması adına doğru bilinen yanlışları da aktaracak.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?