banner11

Miraheating bir ilke imza attı

Hollanda’ya ilk doğalgaz sobası ihracatı Bursa’dan

DİĞER 31.10.2012, 22:58 31.10.2012, 22:00
Miraheating bir ilke imza attı
Bursa’dan Hollanda’ya ilk kez doğalgaz sobası ihracatı yapıldı.

Bursa’da doğalgazlı ısı cihazları alanında Miraheating markasıyla faaliyet göstererek, ürünlerini birçok ülkeye ihraç eden Metalco, bir ilke imza attı.


Modern ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken doğalgaz sobası ve şöminelerini dünyanın farklı ülkelerine ihraç eden Metalco, sektördeki payını arttırmayı hedefliyor. Estetik ve verimliği ilke edinen Metalco, Türkiye’de 7 coğrafi bölgede, 77 yetkili servis ile hizmet veriyor. 


Metalco Mühendislik Genel Müdürü İlker Özaslan, “Hollanda; Avrupa’da doğalgaz sobası ihracatını gerçekleştirdiğimiz son ülke, Türkiye’de ise Bursa’dan doğalgaz sobası ihracatı yapılan ilk ülke oldu. Dünya’nın önemli doğalgaz üreticilerinden biri olan Hollanda’ya doğalgaz sobası ihracatı yapmak, hem ülkemiz, hem Bursa’mız, hem de firmamız adına iyi bir kazançtır. Hedefimiz dünyanın farklı ülkelerine de ulaşmak” dedi.


İlker Özaslan, Türkiye’nin dış ticaret ortakları arasında Hollanda’nın her zaman ilk sıralarda yer aldığını ve önemli bir sanayi kenti olan Bursa’nın da Hollanda ile ihracatta ilişkilerinin önem taşıdığını vurguladı. Özaslan TÜİK 2012 Ağustos ihracat rakamlarına bakıldığında Hollanda’ya yapılan ihracatın 230 bin 203 dolar olduğuna dikkat çekti. Bursa’dan Hollanda’ya kumaş, yaş sebze meyve gibi birçok ürününün ihraç edildiğini ifade eden Özaslan, doğalgaz sobası ihracatının sektöre canlılık katacağının altını çizdi.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?