banner11

Oktay Usta'dan ilham aldı, 100 ülkeye ihracat yapıyor

Kumtel, 70 milyon dolarlık ısıtıcı ve pişirici ihracatı yaptı.

DİĞER 18.05.2012, 19:35 20.05.2012, 17:09
Oktay Usta'dan ilham aldı, 100 ülkeye ihracat yapıyor

 Elektrikli ev aletleri ve ısıtıcı üretimi yapan Kumtel, ihracatta 100 ülkeye ulaştı. Isıtıcı ve pişirici gruplarında dünya pazarında söz sahibi olan şirket, geçen yıl 100 ülkeye 70 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. 2012 yılında da umutlu olan firma, ihracattaki hedefini daha da artırmayı planlıyor.

 
Mustafa Köseoğlu'nun önderliğinde 1972 yılında kurulan firmanın ismi; kumbara ve telefondan geliyor. Telekomünikasyondaki gelişmelerin kendilerini elektrikli ev aletleri üretimine doğru ittiğini ifade eden Kumtel Yönetim Kurulu Üyesi Osman Köseoğlu, firmalarının değişim yaşayarak, ısıtıcı ve pişirici gruplarına girmelerinin bugün daha çok meyvesini aldıklarını kaydetti.
 
"Telefon üretiminde çok ağırlığımız yok." diyen Osman Köseoğlu, "Elektrikli ev aletlerinde güçlüyüz. Türkiye'de ve dünyada yaptığımız işlerde söz sahibiyiz. Mini fırın, fırın dendiği zaman akla Kumtel ve Luxell ürünleri geliyor. Hem Türkiye'de hem de dünyada marka olduk. Türkiye'de Luxell Börekçi'nin 2 bin satış noktası bulunuyor. Elektrikli ısıtıcı denildiği zaman yine bizim firmamız akla gelir. Çok büyük oyuncu olmamız, çok uzun yıllardır sektörde olmamız, çok çeşitli ürün yelpazesi olmasından ve yüksek üretim kapasitesine sahip olmamızdan dolayı dünya sektöründe de bilinirliliğimiz var. Yıllık ortalama 1.500 kişi istihdam ediyoruz." diye konuştu.
 
Osman Köseoğlu, ev aletleri denildiğinde ilk akla gelen ülkenin İtalya olduğuna işaret ederek, dünyada yaşanan değişimin artık bu sektörlerde İtalya'yı değil Türkiye'yi ön plana çıkarttığına dikkat çekti. Vietnam, Hindistan, Amerika, Çin ve Hong Kong'a kadar ihracat yaptıklarını ifade eden Köseoğlu, 100'ü aşkın ülkeye pişirici ve ısıtıcı grubu ürünü satışı yaptıklarını kaydetti. Türkiye'de, Türk mutfağının lezzetlerini düşünerek tasarlayarak ürettikleri ürünlerin dünyada da tercih edildiğini aktaran Köseoğlu, şöyle devam etti:
 
"OKTAY USTA BİZİM İLHAM PERİMİZ OLDU"
 
"Her zaman Türkiye'deki yaptığımız işler çok önemlidir. Bizim insanımızın damak tatları bizim ürünlerle doğru irtibatlıdır. Mesela Oktay usta bizim ilham perimiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Oktay ustanın yaptığı yemekler, yemeklerin lezzetlerinin artırılmasında ve ürünlerimizin özelliklerini ortaya koymakta önemli bir rol oynuyor. Türk mutfağının dünyanın her tarafına hitap edebilecek Hamur işi, et, börek çörek, balık her şey var. Buharlı pişirmede var, ateşte pişirmede var, yoğurt yapmakta mümkün. Türk mutfağı yemeklerinin pişirilmesi için ürettiğimiz Luxell Börekçi ile aynı zamanda bütün dünya ülkelerine de hitap etmiş oluyoruz. Bir börekçi fırtınamız var. Yeni bir ürün. Bu ürünümüzün fırtınası hem Türkiye'de hem dünyanın birçok ülkesinde esiyor. Bizim için marka oldu. Börek denince börekçi, börekçi denince de Kumtel akla geliyor."
 
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
15°
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?