banner11

Özdilek ve Özdemir'den başarı öyküleri

Nurcan Özdemir: ‘Ayağınızı gaz pedalından çekmeyeceksiniz’

DİĞER 20.09.2012, 21:44 20.09.2012, 22:12
Özdilek ve Özdemir'den başarı öyküleri
Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler kurulları tarafından düzenlenen ‘Girişimciler ve Başarı Öyküleri’ adlı panele, Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ve 2012 Türkiye Kadın Girişimcisi ödülünü alan EPSA Yalıtım Ambalaj ve Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir katıldı.


Orhangazi, İznik ve Yalovalı kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin büyük ilgi gösterdiği panelde Türkiye’nin Kadın Girişimcisi seçilen EPSA Yalıtım Ambalaj Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir başarı yolculuğunu anlattı. Türkiye’de özellikle kadın girişimcileri harekete geçirmek için aldığı ödüllerle üzerine daha büyük görevler düştüğünü belirten Özdemir,  ‘ girişimciliğin gerektirdiği dayanıklılık ve duygusal zekâ kadınlarımızda mevcut,  ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelini açığa çıkarmalıyız’ dedi.


Çalışma hayatına başladığı ilk günden bugüne karşına çıkan engelleri ve bu engelleri nasıl aştığını paylaşan Özdemir;  ‘ İş hayatında hedefinizin olması çok önemli. Her ne iş yapıyor oluyorsanız olun, işinizi kaliteli yapmalısınız. Farklı olmayı, farklılık yaratmayı başardığınızda ardından başarı gelecektir. Yapacağınız işe inanmanız ve aldığınız karar doğrultusunda yorulmadan ilerlemeniz gerekiyor. Başarı için; hedef, farklılık, kalite ve pes etmemek şart. Girişimciyseniz, ayağınızı gaz pedalından çekmeyeceksiniz’ dedi.


Türkiye’de girişimcilik anlamında önemli gelişmeler kaydeden Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ise, bir firmanınTürkiye ve dünyada marka olabilmesi için önce kurumsallaşması gerektiğini belirtti. Özdilek markasının başarısının altında yatan ilkelerin dürüstlük, heyecan, kurumsallaşma, firma kültürüne ve değerlere sahip çıkmak olarak sıralayan Özdilek, firmasının gelişimi ve hayat hikâyesini anlattı. Özdilek ‘ Müşteri odaklı düşünmeyen firmaların ayakta kalması mümkün değildir. Ekip ruhunu çok iyi oluşturduk ve takım çalışmasını başardık. Hedeflerinize ulaşmak için takım çalışmasının güçlendirin’ şeklinde konuştu.
Bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı böyle bir etkinlikte bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Özdemir ve Özdilek’e programa katılımlarından dolayı, OTSO Kadın ve Genç Girişimciler kurulları tarafından teşekkür edildi.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?