banner11

Da Vinci Müzesi’nde Türk Kumaşı...

UTİB tarafından düzenlenen dünyanın dört bir yanında sürdürülen tanıtım çalışmaları devam ediyor.

TEKSTİL 05.10.2012, 00:13 04.10.2012, 23:16
Da Vinci Müzesi’nde Türk Kumaşı...
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından organize edilen sektörel ticaret heyeti, İtalya'nın Milano kentinde bulunan dünyaca ünlü Leonardo Da Vinci Teknoloji Müzesi'nde (Nazionale Della Scienza e Della Tecnologia Leonardo Da Vinci) Türk kumaşlarını sergiledi.


Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından dünyanın dört bir yanında sürdürülen tanıtım çalışmaları devam ediyor. UTİB bünyesinde oluşturulan Milano Tekstil Sektörel Ticaret Heyeti, Leonardo Da Vinci Teknoloji Müzesi'nde Türk kumaşlarını sergiledi. UTİB Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik öncülüğündeki heyette 10 firma yer aldı. İtalyan basınına yönelik toplantı büyük ilgi görürken; kumaşların farklı bir mekanda sergilenmesi katılımcıların beğenisini topladı.

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan UTİB Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik, İtalya'nın bir moda ve marka merkezi olduğunu hatırlattı. " Dünyanın en büyük tekstil üreticileri ve diğer yandan mağaza zincirleri, Milano, Roma ve Floransa başta olmak üzere İtalya'daki şirketlerle olan ilişkilerini artırdılar. Tekstil ve hazır giyimde İtalyan malı lüksü temsil eden güçlü bir imaja kavuştu, bugün İtalya örneğinde olduğu gibi Türkiye de uzun yıllara dayalı sanayi ve ticaret tecrübesi ile tekstil sektörünü çok üst düzey bir noktaya çıkardı. " diye konuşan Canik, dünyanın 6. en büyük tekstil ithalatçısı olan İtalya'nın 2011 yılında dünyadan yaptığı 11,7 milyar $ ithalat nedeniyle Türkiye için önemine vurgu yaptı.

Müzede yapılan sergide Milano Ticaret Ataşesi Semine Uygun, Milano Başkonsolosu Aylin Sekizok ve Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk de konuşma yaparken, İtalyan pazarlama uzmanları Federico PARISINI ve Francesco PARISINI Türk firmalara İtalyan tekstil pazarına bakış hakkında bilgilendirme semineri verdiler.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?