banner11

Rengarenk bir bayram geliyor

Bebe çocuk konfeksiyonu sektörü Kurban Bayramı’na hazır

TEKSTİL 12.10.2012, 22:46 12.10.2012, 21:47
Rengarenk bir bayram geliyor
Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim üssü olan ve bu sektörde Türkiye’deki üretimin yüzde 80’inini gerçekleştiren Bursa, Kurban Bayramı’na hazır.
 
Türkiye’de bebe ve çocuk modasına yön veren Bursa’da Kurban Bayramı ve kış modası belirlendi. Bayram ve kış için bütün hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Bebe- Çocuk Konfeksiyonu Sektörü İşadamları Derneği (BEKSİAD) Rıdvan Güler, “Bu yıl Türkiye’yi alışılmışın dışında bir moda bekliyor” dedi. 2- 16 yaş kız ve erkek gruplarında yeni trendlerin belirlendiğini ifade eden Rıdvan Güler, “Çocuk modasına büyük modası yön veriyor. Çocuklar artık anne ve babasını takip etmeye başladı. Durum böyle olunca da bebek ve çocuk giyimindeki moda, büyük modasına benzer çizgiler göstermeye başladı” diye konuştu.
 
“RENGARENK BİR BAYRAM GELİYOR”
 
Bayrama yönelik çalışmaların tamamlandığını, toptancılara ürün dağıtımının yapıldığını açıklayan Rıdvan Güler, bu yıl rengarenk, cıvıl cıvıl bir modanın oluştuğu belirtti. Önceki yıllara göre modanın renklendiğini vurgulayan Güler, “Eskiden kot arka plana atılmıştı; ama kotlar, hatta renkli kotlar, ön plana çıkmaya başladı. Kotlarda renk olarak kırmızı, yeşil, bordo, saks mavi ön plana çıktı. Çocuklar zaten renkleri seviyorlar. Dolayısıyla rengarenk bir bayram geliyor” şeklinde konuştu.
 
Kız çocuk modasında kotların biraz ağırlaştırıldığını, abiye grubundaki gibi yapılmaya başlandığını söyleyen Güler, “Kotların üzerine işlemeler, boncuklar, taşlar konularak kot biraz daha günlük kıyafetten abiye havasına dönüşmüş oldu. Bunun yanında yünlü kumaşlar da kullanıldı. Ekoseler her dönemde revaçtaydı yine bu dönem ekoseler kullanıldı” dedi. Kız çocuklarının modasını kadın modasının belirlediğinin altını çizen Rıdvan Güler, ürünlerde leopar kumaşların da kullanıldığını ekledi. Erkeklerde de fitilli kadife pantolonların kullanıldığını dile getiren Güler, “Erkeklerde ayrıca lacivertler, griler, deve tüyü renkler ön plana çıktı. Bursa, bu renklerle modaya yön verecektir diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
 
BEBEK MODASINDA KLASİK OLAN RENKLER DEĞİŞTİ
 
Bebek modasında önceliklerinin sağlık olduğunu vurgulayan Rıdvan Güler, bebeklerde modadan çok sağlık önem verdiklerini söyledi. 2- 16 yaş arasındaki ürünlerde kullandıkları kumaşları bebek giysilerinde kullanamadıklarını belirten Güler, “Bu grupta kullandığımız kumaşlar bebekleri tahriş etmeyen, zarar vermeyen yapıda olan kumaşlardır. Kimyasal ve kanserojen maddeler içermeyen ürünler bizim için modadan çok daha ön planda” diye konuştu. Bebek modasının önce sağlık ve rahatlık olduğunu söyleyen Güler, kız renkleri olarak açık pembe, fuşya ve toprak renklerini; erkeklerde ise gri, saks mavi, kırmızı, lacivert ve toprak renklerini kullandıklarını belirterek, “Bebeklerde klasik renkler olan pembe ve mavinin dışına çıkarak daha renkli bir koleksiyon ortaya çıkarttık” şeklinde konuştu.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?