banner11

UTİB dünyayı Türk ev tekstili ile kaplamaya kararlı

Brüksel’de düzenlenen MOOD 2012 Fuarında 45 Türk firması ürünlerini sergiledi.

TEKSTİL 07.10.2012, 13:27 07.10.2012, 12:29
UTİB dünyayı Türk ev tekstili ile kaplamaya kararlı
Avrupa’da yaşanan ekonomik krizin ihracat pazarlarını daraltması nedeniyle, hem yeni pazarlara ulaşılması hem de mevcut pazarların korunması büyük önem taşıyor. Türk ev tekstili sektörünün temsilcisi konumundaki Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), sektörle ilgili fuarlara katılarak hem yeni pazarlar hem de mevcut pazarlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. UTİB’in son durağı Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen MOOD 2012 Fuarı oldu. Fuara, UTİB milli katılımıyla 18, bireysel olarak ise 27 firma katıldı.
 
UTİB adına fuara katılan başkan yardımcısı Ufuk Oçak, gittikleri her fuarda devletin desteğini aldıklarını ve bu şekilde çok daha başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi.  Türk ürünlerinin, özellikleriyle farklı ülke ürünlerinin arasından kendini gösterdiğini vurgulayan Oçak, “Basic ürünlerle rekabet etmemiz zor. Bu nedenle özellikli ürünlere yöneliyoruz. Gittiğimiz fuarlarda aldığımız destekler, bizim çalışma şevkimizi de artırıyor” diye konuştu.
 
UTİB Yönetim Kurulu Üyesi Halil Ersan Özsoy ise UTİB tarafından gerçekleştirilen başarılı milli katılım organizasyonları ile sektör firmalarının aynı anda birden fazla fuara katılabildiğini ifade etti. “Artık müşteri kimsenin ayağına gitmiyor, biz onlara gitmek zorundayız. Başarılı organizasyonlarla katılım sağlanan fuarlar bu anlamda çok önemli” diye konuşan Özsoy, Eylül ayının fuarlar açısından en zengin ay olduğunu sözlerine ekledi.
 
Fuar aynı zamanda contract tekstil alanında da en önemli fuar özelliği taşıdığından, nano teknolojisi sayesinde yanmazlık sağlayan özel döşemelik, perdelik kumaşlar özellikle otel, restoran, hastaneler gibi büyük işletmelerde kullanılmak üzere sergilendi ve büyük ilgi gördü.
MOOD HAKKINDA...
MOOD 2012 fuarı, 2012 yılında 4. kez bu isim ile yapılmış ve döşemelik grubuna perde grubu da ilave edilerek yoluna devam etmiştir. Fuar, Belçika’daki diğer tekstil fuarlarından yerel fuar olmasından ziyade uluslararası bir fuar olma özelliği ile ayrılıyor. Fuarda sadece Döşemelik (kumaş-deri), perde ve duvar kaplamalarına yönelik ev tekstili ürünleri sergilenmektedir.  MoOD sadece bu 3 ürün grubuna yönelik olarak düzenlenen ilk butik uluslararası fuardır. Kendi koleksiyonlarını üreten firmalar için dünyadaki tek on-line pazar yeri platformuna sahiptir. Ziyaretçiler için de en yüksek kalite standartlarını sağlayabilen firmaları fuarda bulmak önemli bir avantajdır.
Fuar Süresince; katılımcılara Türk firmaları konu edinen tanıtım filmleri gösterilirken, A.B. Daimi Büyükelçisi Selim KUNERALP, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Ufuk OÇAK ve Halil Ersan ÖZSOY ile Brüksel Ticaret Başmüşaviri Tulü GÜRAKAN milli ve bireysel katılımcıların standlarını ziyaret etti. Bu arada, Türk kumaşlarının sergilendiği alanların döşemesi de İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından sağlanan Türk mermeriyle kaplandı.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?