banner11

UTİB Premiere Vision Moscow Fuarı’nda

UTİB, ilk kez katıldığı Premiere Vision Moscow 2012 Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

TEKSTİL 15.11.2012, 18:06 18.11.2012, 17:07
UTİB Premiere Vision Moscow Fuarı’nda
 Katıldığı fuarlarda yakaladığı ivme ve başarı ile ev tekstili sektöründe ülkemizin vitrini haline gelen Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), ilk kez katıldığı Premiere Vision Moscow 2012 Fuarı’nda ilgi odağı oldu.
 
UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “ Özellikle ziyaretçilerin profesyonel olması ve sunulan fuarcılık hizmetleri bizi memnun etti, seneye de katılacağız” dedi.
 
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) sektörün pazar payını ve ihracatı artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda, daha önce katılım sağlanmayan fuarlarda da yer almaya çalışan UTİB, Moskova’da düzenlenen, Premiere Vision Moscow 2012 Fuarı’nda boy gösterdi. Kumaş ve aksesuar konsepti ile düzenlenen fuara 6 Türk firması katıldı ve önemli iş bağlantıları kuruldu.
 
Toplam 36 firmanın yer aldığı fuara, Almodo Altunlar, Ekoten Tekstil, Esenteks, İpekiş, Tüp Merserize Tekstil ve Yünsa gibi sektörün önemli firmaları katıldı. Ürün grupları arasında ise pamuklu kumaşlar, denim, brode, iplik, fonksiyonel kumaşlar, örme, dantel, keten, baskılı kumaşlar, ipek ve ipekli kumaşlar, yünlü kumaşlar ve aksesuarlar yer aldı. Şubat ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenlenen Premiere Vision Moskova Fuarı’nın ziyaretçi profilini ise; hazır giyim üreticileri, perakendeciler, toptancılar, acenteler, tasarımcılar, satın alma ofisleri, ithalat-ihracat firmaları oluştururken; fuarda Türk firmaları ile dünyanın seçkin firmalarının satın alma müdürleri bir araya geldi.
 
“YİNE GELECEĞİZ”
 
Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan UTİB Başkanı İbrahim Burkay,  fuarın birçok büyük firmanın satın alma yetkililerini buluşturmasının önemli olduğunu söyledi. “Özellikle ziyaretçilerin profesyonel olması ve sunulan fuarcılık hizmetleri bizi memnun etti, seneye de katılacağız” diye konuşan Burkay, Türk ev tekstili sektörünün farklı pazarlarda hak ettiği değeri bulabilmesi için çalıştıklarını vurguladı. Daralan pazarlarda yaşanabilecek olası kayıpların sektörü olumsuz etkilememesi için planlı hareket ettiklerini belirten Burkay, “Her fuar bizler için yeni bir heyecan ve yeni bir Pazar imkanı demek. Bu nedenle katılabildiğimiz tüm fuarlara katılıyor ve hem sektörümüzü hem ülkemizi temsil ediyoruz. Emeklerimizin boşa gitmediğini görmek bizi önümüzdeki dönemler için motive ediyor” diye konuştu.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?