banner13

banner11

Defacto Ukrayna pazarına güveniyor

Küresel perakende ve alışveriş sektörünün temsilcileri NAI Ukrayna Perakende Forumu’na katıldı. Türkiye hazır giyim ve perakende pazarındaki lider markalarından DeFacto’nun Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ersoy, etkinlikte yaptığı konuşmada Ukrayna’nın 40 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu demografik özellikleriyle dinamik ve gelişim vadeden bir pazar konumunda yer aldığını belirtti.

TEKSTİL 08.03.2020, 00:41
Defacto Ukrayna pazarına güveniyor

Dünyanın önde gelen perakende ve alışveriş yatırımcıları uluslararası danışmanlık şirketi NAI Global tarafından düzenlenen NAI Ukrayna Perakende Forumu’nda bir araya geldi. 1 Mart’ta InterContinental Kyiv Oteli’nde düzenlenen etkinlikte Ukrayna’daki perakende ve alışveriş merkezleri pazarının potansiyeli ve yeni ortaklık fırsatları ele alındı. Etkinliğe katılan DeFacto Operasyon ve Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) Serdar Ersoy, Ukrayna’nın 40 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu demografik özellikleriyle dinamik ve gelişim vadeden bir pazar konumunda yer aldığını söyledi.

Ersoy, zirve kapsamında katıldığı panelde şöyle konuştu:

“Marka olarak yurtdışındaki yatırımlarımız devam ediyoruz. Ulaşılabilir modada global bir marka olmak üzerine kurulu bir stratejimiz var ve bu doğrultuda son iki yılda yurtdışındaki yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Özellikle yeni gelişen pazarlarda hızla büyüyoruz. Erişilebilir ve uygun fiyatlı hazır giyim markası olmanın avantajını kullanmaya çalışıyoruz. Bu sebeple genellikle yüksek harcanabilir gelir artışına ve genç nüfusa sahip yeni gelişen pazarları hedefliyoruz” dedi.

Yurtdışında mağaza yatırımlarına globalleşme adına büyük önem verdiklerini vurgulayan Ersoy, “İlk yurtdışı mağazamızı 2012’de Kazakistan’da açtık. O günden bu yana yurtdışı açılımımızı arttırarak sürdürdük. Bugün Türkiye ile birlikte 30 ülkede 500’ün üzerinde mağazamız var. Gelecekte dünyanın her yerinde olmak istiyoruz. Ayrıca mağazalarımızın verimliliğini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Şu anda bazı mağazalarımızda yaklaşık 900 metrekare olan satış alanımızı büyüterek

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?