banner11

Bursalı tatilcilerin gözdesi Yunanistan

Bursalılar bayram tatilinde Yunanistan’ı tercih ediyor

TURİZM 16.10.2012, 21:30 16.10.2012, 20:32
 Bursalı tatilcilerin gözdesi Yunanistan
 Kurban Bayramı tatilinin 6 gün olarak belirlenmesiyle rezervasyonlarını hızlandıran Bursalı tatilciler, uyguladığı vize kolaylığı ve indirimli fiyat politikasıyla ekonomik kriz sebebiyle zor günler geçiren Yunanistan’ı tercih ediyor.
 
Yaklaşan Kurban Bayramı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile birleşmesiyle 6 güne çıkan bayram tatili Bursalı tatilcileri hareketlendirdi. Yazın son günlerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen Bursalı orta düzey gelir sahibi tatilciler yurt dışı tatil tercihini ekonomik krizden çıkabilmek için umudunu Türk turistlere bağlayan Yunanistan’ı tercih ederken, gelir düzeyi iyi tatilciler de en gözde Avrupa kentlerini tercih ediyor. 
 
Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nın 6 güne çıkarılmasıyla tatilcilerin rezervasyonların erkenden yaptığına dikkat çekti. Bursalı tatilcilerin bu yıl en çok Yunanistan’ı tercih ettiğini belirten Erdem, bunun en önemli sebebinin ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’ın özellikle Türk turistlere sağladığı vize kolaylığı ve düşük fiyat politikası olduğunu söyledi. Erdem, “Yunanistan’daki ekonomik kriz en çok orta düzey gelir seviyesindeki tatilcilerimize yaradı. Bursalı birçok tatilcimiz bu bayram tercihini Yunanistan’dan yana kullandı. Gelir düzeyi yüksek tatilcilerimiz de diğer gözde Avrupa ülkelerini tercih ediyor. Yurt içinde ise Antalya yine ilk sırayı çekiyor ” dedi. Erdem, Kurban Bayramı vesilesiyle hac vazifesini ifa etmek isteyen Bursalıların sayısında da geçtiğimiz yıla oranla önemli bir artış olduğunu sözlerine ekledi.
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-1°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?