banner11

Crowne Plaza açıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Crowne Plaza Bursa’nın açılışını yaptı

TURİZM 04.10.2012, 23:49 04.10.2012, 22:56
Crowne Plaza açıldı.
100'den fazla ülkedeki 4 bin 500'e yakın oteli ve 650 binden fazla odasıyla dünyanın en çok oda kapasitesine sahip uluslararası zincir otel grubu olan Intercontinental Hotels Gruop'un (IHG) bünyesindeki Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıldı.
 
Kültür ve Turizm eski bakanı Atilla Koç, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri ve iş adamlarının da iştirak ettiği açılışta konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin turizmde ilerlediğini ifade etti.
 
 
- BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ " TÜRKİYE'DE HAYAT KALİTESİ YÜKSELDİ "
 
Crowne Plaza Bursa Convention Center ve Termal Spa'nın açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç," Toplamda 216 odaya sahip otelin Bursa için önemli bir kazanım olduğunu dile getiren ve bu tür otellere ihtiyaç olduğunu kaydeden Arınç, "Türkiye'de hayat kalitesi yükseldi. İnsanların, kaliteli hizmet için bu otelleri tercih ettiğini biliyorum. Önemli toplantıların böylesine prestijli mekanlarda yapılması takdire değer. Üretimi ve ihracatı ile Türkiye'nin yüz akı olan Bursa'nın bu dev tesisleriyle turizmde kendini ispat etmesi lazım. Böylesine kaliteli oteli de kazandırdıkları için Öztimurlar'a teşekkür ediyorum. Güzel bir yatırım olmasını temenni ediyorum" dedi.
 ÖZTİMURLAR A.Ş.'DEN TURİZM SEKTÖRÜNE DEV YATIRIM
Bursa'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Öztimurlar İnşaat A.Ş. tarafından hayata geçirilen Crowne Plaza Bursa Convention Center Thermal Spa'nın Tüm finansal yatırımı Öztimurlar A.Ş.'ye ait olan otelin yönetimi ve profesyonel kadrolarının oluşturulması yine Öztimurlar A.Ş. tarafından sağlandı. Toplamda 216 odaya sahip Crowne Plaza Bursa oteli, Bursa'nın en yeni beş yıldızlı oteli olma özelliğini taşıyor. İş ve sosyal hayatın ihtiyaç duyduğu tüm özelliklerin bir arada sunulduğu otelde, Bursa turizminin en önemli değerlerinden olan termal su da öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.
 
- ÖZTİMURLAR İNŞAAT A.Ş. ADINA KONUŞAN MURAT ÖZTİMUR, " ULUSLARARASI HİZMET STANDARTLARIMIZ İLE OTELCİLİK SEKTÖRÜNÜ GELECEĞE TAŞIYACAK BİR BULUŞMA NOKTASI OLACAĞIZ "
 
Açılışta Öztimurlar İnşaat A.Ş. adına konuşan Murat Öztimur, turizm sektörünün gittikçe ivme kazandığı Bursa'ya Crowne Plaza gibi güçlü bir markayı getirmelerinin hem Bursa hem de Türk turizmi için önemli olduğunun altını çizdi. Öztimur," Crowne Plaza Bursa oteli, Osmanlı'nın ilk başkentinin kültür mozaiğini konfor, teknoloji ve 5 yıldızlı uluslararası hizmet standartları ile geleceğe taşıyacaktır. Bu anlamda üzerimize düşen sorumlulukların da bilincindeyiz." dedi.
 
 
 - BURSA VALİSİ ŞAHABETTİN HARPUT, " BURSA, DÜNYA MARKALARININ YENİ GÖZDESİ "
 
Vali Şahabettin Harput, Bursa'nın turizm konusunda son yıllarda ilerlediğini ifade ederek, "Bursa'da hızlı bir turizm hareketliliği başladı. Sahip olduğumuz değerleri iyi kullanmalıyız. Bursa turizmde sıçrama noktasına geldi. Ünlü markalar Bursa'ya gelmeye başladı" diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, yeni otelin Bursa için önemli bir değer olduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar otelin açılışını yaparak ve açılış için özel olarak hazırlanan pastayı kesti.
 
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?