banner11

Türk turizmi, ödüle doymuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel sektörle işbirliği içinde çalışıp sektörel kaliteyi tam ve uygun zamanlı artırması Türkiye’yi turizm endüstrisinde zirveye taşıyor.

TURİZM 20.10.2012, 22:48 20.10.2012, 21:49
Türk turizmi, ödüle doymuyor
 Türk turizmi, son zamanlarda ki çıkışını, uluslararası arenada aldığı ödüllerle de devam ettiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel sektörle işbirliği içinde çalışıp sektörel kaliteyi tam ve uygun zamanlı artırması Türkiye’yi turizm endüstrisinde zirveye taşıyor. 

'World Travel Awards' (Dünya Seyahat Ödülleri), TripAdvisor The Certificate of Excellence (Mükemmellik Ödülü)' ve 'Food and Travel Magazine Reader Awards' (Food and Travel Dergisi Okuyucu Ödülleri) gibi dünya çapında ‘saygınlık’ ve ‘kalite’ anlamına gelen turizm ödülleri bu yıl Türkiye’nin oldu. 

'Turizm Oscarları' olarak da kabul edilen World Travel Awards 2012 Avrupa ödüllerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı 'Avrupa’nın En İyi Turizm Kuruluşu' ödülüne layık görüldü.

İzmir de Amsterdam, Atina, Cannes, Kopenhag, Dubrovnik, Lizbon, Oslo, Reykavik, St. Petersburg ve Venedik gibi rakipleri arasında 'Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu' ödülünü aldı. Ayrıca uluslararası turizm sektörünün en saygın seyahat ödüllerinden sayılan World Travel Awards 2012’den de Türkiye’ye toplam 15 ödül geldi. Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi de dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden Tripadvisor’da ziyaretçilerin oylarıyla 'mükemmellik' ödülüne layık görüldü.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
18°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?