banner11

“Uludağ, kongre turizminde merkez olmalı”

Kongre ve turizm sektörünün önemli aktörlerinden BURKON Turizm & Kongre, Mart ayında Uludağ’da, ulusal ve uluslararası katılımlı olmak üzere 5 adet kongre düzenleyecek.

TURİZM 03.03.2020, 22:39 04.03.2020, 22:51
“Uludağ, kongre turizminde merkez olmalı”

Bursa başta olmak üzere ülkeye önemli kongre, sempozyum, kurs, zirve ve toplantılar kazandırarak bilime ve turizme katkı sağlayan BURKON Turizm & Kongre tarafından, Uludağ’da düzenlenecek 5 kongrede, 3 bin kişi ağırlanacak.

Tıbbın İç Hastalıkları, Pediatri, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon gibi önemli alanlarında, uzmanların da katılımıyla düzenlenecek kongrelerin Uludağ’a ve dolayısıyla Bursa’ya önemli kazançları olacağını ifade eden BURKON Turizm & Kongre Genel Müdürü Hasan Eker, “20 Yıldır Uludağ’a sezon dışında ortalama 3 bin kişi getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kentin kongre turizminden daha çok pay alabilmesi adına çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Kongrelerin her yıl artan katılımcı sayısı ile zenginleştiğini belirten Eker, sempozyumların mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması yönünden fırsat oluşturacağının da altını çizdi.

“POTANSİYELİMİZİ AKTİF VE EFEKTİF KULLANMALIYIZ”

Eker, şunları söyledi: “2020 yılı içerisinde toplam 16 kongre düzenliyoruz. Bursa ve Uludağ başta olmak üzere İstanbul, Kayseri, Antalya, İznik, İzmir gibi önemli kentlerimizde düzenlediğimiz kongrelerle bilime ve turizme katkı sunuyoruz. Bu 16 kongrenin 5’ini Mart ayı boyunca Uludağ’da gerçekleştireceğiz. Amacımız Bursa’nın ve özellikle Uludağ’ın bu tip kongre organizasyonlarına daha çok ev sahipliği yapması. Biz elimizden geldiğince bunun mücadelesini vermeye çalışıyoruz. Kent olarak potansiyelimiz olduğunu biliyoruz. Potansiyellerimizi daha aktif ve efektif kullanırsak, Uludağ’ı dolayısıyla Bursa’yı kongre turizminin merkezi yapabiliriz.”

“BURSA’YA DAHA ÇOK KONGRE GETİRMELİYİZ”

Kongre turizminin ülkeye nitelikli ziyaretçi çeken bir turizm dalı olduğunu belirten Eker, “Ne kadar çok kongreyi Bursa’ya kazandırırsak, şehrimizdeki otel gecelemeleri de o kadar çok artar. Gecesini burada geçiren misafirlerimiz de gezmek, eğlenmek, bir şeyler yemek için kentin farklı noktalarında vakit geçirirler. Böylece hem şehri tanıma fırsatı yakalıyor, hem de Bursa’mıza ciddi manada gelir bırakmış oluyorlar. Dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı fuarlara, kongre ve organizasyonlara katılıp çeşitli temaslarda bulunmalı ve çok çalışarak Bursa’ya bu tip kongreleri, daha fazla getirmeliyiz” diye konuştu.

MART AYINDA ULUDAĞ’DA YAPILACAK KONGRELER VE TARİHLERİ ŞÖYLE:

5 - 8 Mart 2020

16. Uludağ İç Hastalıkları Kış Kongresi

5 - 8 Mart 2020

16. FTR (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon) Uludağ Kış Sempozyumu

8 - 11 Mart 2020

16. Uludağ Pediatri Kış Kongresi

12 - 15 Mart 2020

15. Uludağ Nöroloji Günleri

12 - 15 Mart 2020

Uludağ 2020 KBB (Kulak Burun Boğaz) Günleri

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?