Vali Harput Arap Turistlere Seslendi

Bursa 2013 yılını Arap turizmi ilan etti.

TURİZM 11.09.2012, 00:01 12.09.2012, 23:05
Vali Harput Arap Turistlere Seslendi
Bursa’da Arap turizminin gelişmesinde önemli katkıları olan Selam Tur firmasının arap turistlere özel olarak düzenlediği gecede konuşma yapan Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Bursa’ya, yani evinize hoş geldiniz. Bursa her türlü nimetleriyle gözde bir şehirdir. Bursa’yı 2013 yılı Arap turizmi başkenti ilan ettik. Turizm yatırımlarımızı her geçen yıl arttırıyoruz. Kurulacak olan Bursa Havayolu şirketi ile başta Kuveyt ve Dubai gibi ülkelere direkt uçuş seferleri başlatacağız” dedi.
 
Selam Tur Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem’in sahibi olduğu Kükürtlü Wamtes Tesisleri’nde gerçekleşen geceye Bursa’daki Arap turistler yoğun katılım gösterdi. Geceye katılan Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkçe “Hoşgeldiniz” anlamına gelen “Ehlen ve Sehlen” sözleriyle konuşmasına başladı. Selam Tur sahibi Hasan Erdem’in Arapça tercümesiyle konuklara seslenen Vali Şahabettin Harput, konuşmasını kıssadan hisselerden örnek vererek şu şekilde sürdürdü:
 
“Siz Bursa’yı, Bursa sizleri seviyor”
“Rivayet o dur ki; melekler bohça içerisinde her şehre ayrı bir güzellik sunarken, sıra Bursa’ya geldiğinde bohça açılmış ve içindeki tüm güzelliklerin hepsi Bursa’ya dökülmüştür. Bursa tarihi, doğal güzellikleri, yazı ve kışı ayrı bir güzel, sanayisi, kendine özgü tatları ve modernliğiyle türlü nimetlerin bir arada sunulduğu ender şehirlerden birisidir. Sizler Bursa’yı, Bursa sizleri çok seviyor.”
 
“2013 yılı Bursa’da Arap Turizminin Başkenti ilan edildi”
Bursa’yı 2013 yılında “Arap Turizminin Başkenti” ilan ettiklerini ifade eden Vali Şahabettin Harput, “Gelecek yıl yeni turizm yatırımlarımız ve Arap ülkelerine yönelik düzenleyeceğimiz özel tanıtım programları planlıyoruz. Ayrıca hükümetin aldığı yabancılara mülk edinme hakkı kararıyla bir kişi 300 dönüme kadar gayrimenkul sahibi olabilir. Kendi memleketiniz olan Bursa’ya daha fazla gelmenizi,  otel, çiftlik ve konut gibi yatırımlarınızı bu şehre yapmanız konusunda sizleri davet ediyoruz” dedi.
 
 “Bursa Havayolu ile ulaşım sorunu ortadan kalkacak”
Vali Şahabettin Harput, konuşmasını dinleyen arap turistlerin Bursa’ya havayolu ulaşımı konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtmeleri üzerine şunları söyledi: “ Yakın bir zaman içerisinde kurulacak olan Bursa Havayolu Şirketi ile Kuveyt ve Dubai gibi önemli merkezlere direkt uçuş seferleri başlatacağız. Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid ile imzaladığımız ortaklık anlaşmasıyla Bursa havayolu alanında uluslar arası hizmet vermeye başlayacaktır. Kurulacak olan havayolu şirketiyle sizlerle aramızda oluşan ulaşım sorunu tamamen ortadan kalkacaktır” şeklinde konuştu.
 
 
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
15°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?