banner11

Vali Harput: Uludağ, her geçen gün fonksiyonunu yitiriyor

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkiye'nin değişik bölgelerinde hizmete giren yeni kış turizm merkezleri nedeniyle Uludağ'ın her geçen gün fonksiyonunu yitirdiği söyledi.

TURİZM 07.11.2012, 21:44 07.11.2012, 20:48
Vali Harput: Uludağ, her geçen gün fonksiyonunu yitiriyor
 Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkiye'nin değişik bölgelerinde hizmete giren yeni kış turizm merkezleri nedeniyle Uludağ'ın her geçen gün fonksiyonunu yitirdiği söyledi.

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinde olan Uludağ'la ilgili yeni sezon öncesinde Vali Şahabettin Harput başkanlığında il koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya başta karayolları temsilcileri, kaymakamlar, jandarma yetkilileri, ve kurum müdürleri ile ilgili birim temsilcileri katıldı.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Valilik binasında düzenlenen toplantıda Uludağ'la ilgili yeni kış sezonunda alınan önlemler ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. Harput, Türkiye'nin bir çok yerinde hizmete giren kış turizm merkezleri nedeniyle Uludağ'ın her geçen gün fonksiyonunu yitirdiği uyarısında bulundu. 

Türkiye'nin en büyük kış spor merkezlerinden biri olan Uludağ'ın çok onurlu bir yeri olduğunun altını çizen Vali Harput, tüm kesimlere sorunların aşılması noktasında çağrıda bulundu. 

Uludağ'ın popularitesinin önceki yıllarda daha fazla olduğunu bildiklerini ifade eden Harput, "Ancak son yıllarda Uludağ'da yaşanan sıkıntılar nedeniyle duraklama, hatta gerileme yaşadığını biliyoruz. Şimdi biz yeniden eski günlerin ötesine taşımanın mücadelesini veriyoruz. Konuştuğumuz pek çok şeyin halen gerçekleşemediğini üzülerek görüyoruz. Çok başlılık en büyük zorluklardan bir tanesi olarak duruyor. Ancak bunun yanında başka zorluklarda yaşanıyor" dedi.

Uludağ'la ilgili sorunların bir kısmının çözümü noktasında imar planlarının beklendiğini anlatan Vali Harput, birinci ve ikinci gelişim bölgesinde planların bittiğinin altını çizdi. Harput, "Ancak yargı tarafından yürütmenin durdurulması kararıyla önümüz tıkandı. Şimdi o yargı süreci devam ediyor. Maalesef bu nedenle birçok şey beklemede." dedi.

HEDEF 4 MEVSİMLİK ULUDAĞ 


Vali Şahabettin Harput, Uludağ ile ilgili temel hedeflerden birinin 4 mevsim hizmet vermesi olduğunu belirterek, "Çok ciddi ulaşım sorunu vardı. Özellikle 2. bölge ile 1. bölge arasında. Ve Uludağ sahipsizdi. Şimdi hepsi bitti. Hiçbir sorun yaşanmıyor. Bu önemli gelişme. Planlarla ilgili sıkıntılar yaşıyorduk. Bazı otellerin plana aykırı durumu vardı. Bunlar yıkıldı ve bu sorun da ortadan kalktı. Bu da önemli gelişme. Uludağ'da geçen seneden itibaren olmak üzere bazı oteller yazın da hizmet vermeye başladı. Bu da çok önemli gelişme. Ancak Uludağ, 4 mevsim hizmet vermeli. Bu yönde adımlar atılmalıdır." şeklinde konuştu.

İNSANLAR ULUDAĞ'DAN MEMNNUN AYRILMALI

Uludağ'la ilgili bu sene önemli çalışmalar yapıldığını anlatan Vali Şahabettin Harput şunları söyledi: "Başta BUSKİ, UEDAŞ, Türk Telekom altyapı noktasında yaşanan sorunların çözümü için ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bu kurumların tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sene için temel uluşımla ilgili bir bilgi paylaşmak istiyorum. Gelecek sezonda yeni teleferikle yılda 3 milyon insanı taşıyacak ve ikinci bölgeye kadar taşıyacak şekilde sistemle ilgili çalışma devam ediyor. Ayrıca sıcak asfaltının da baştan yapılmasıyla ilgili süreçte devam ediyor. İnsanların memnun ayrılmaları adına hangi sıkıntılar yaşanıyorsa onları konuşup gidermenin yollarını bulmalıyız."

Bursa Valisi Şahabettin Harput'un konuşmasının ardından kurum müdürleri Uludağ'la ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?