banner21

banner13

banner11

banner20

İyileştiren Fikirler Yarışması başvuruları devam ediyor

DİĞER 10.07.2021, 11:27 10.07.2021, 11:33
İyileştiren Fikirler Yarışması başvuruları devam ediyor
banner23

TÜRK ilaç sektörünün 19 yıldır kesintisiz lideri olan, Eylül 2020’de İsviçreli biyoteknoloji şirketi OM Pharma’yla stratejik ortaklık kurarak global kimliğini güçlendiren Abdi İbrahim, Nisan ayında başlattığı “Social Innovation in Health & Life Sciences: We Heal the Future” yani “Sağlıkta ve Yaşam Bilimlerinde Sosyal İnovasyon: Geleceği İyileştiriyoruz” programı kapsamında yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin sürdürülebilirlik stratejisinin en önemli başlıklarından biri olan ve 2021 yılından itibaren uzun vadeli bir bakış açısı ile hayata geçireceği toplumsal yatırım programlarının bir parçası olan İyileştiren Fikirler Yarışması, bu alanda Türkiye ve dünyanın iki önemli sivil toplum kuruluşuyla ortak çalışmalar sonucu hayata geçiriliyor.

İyileştiren Fikirler Yarışması’nda ön değerlendirmeyi geçen ve yarı finale kalan projelerde yarı finalist eğitimleri başlayacak. Demo-day sunumları ve ihtiyaç tespitleri yapıldıktan sonra kuluçka desteği başlayacak. Abdi İbrahim profesyonelleri de bu süreçte mentorluk desteği sağlayacak. Seçilecek erken ve ileri aşama girişimlere eğitim, iletişim, kuluçka ve mentorluk desteklerinin sağlanmasının yanında birinci gelen erken ve ileri aşama girişime maddi destek de verilecek. İleri aşama girişimlere tüm bu destekler yanında değerlendirmelere bağlı olarak Abdi İbrahim ile iş geliştirme fırsatı da sağlanacak.

İyileştiren Fikirler Yarışması, Türkiye ve dünyanın bu alandaki önemli kuruluşları Ashoka Türkiye, Impact Hub İstanbul ve Mikado Danışmanlık partnerliğinde hayata geçiriliyor. Abdi İbrahim, bu yarışmayla sağlık ve ilaç alanında sosyal girişimcileri desteklemeyi, sosyal fayda odaklı fikirleri güçlendirmeyi, sosyal girişimcilik potansiyelini artırmayı hedefliyor. Talep üzerine 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatılan proje başvuruları için belirlenen dört ana tema ise şöyle:

* Halk Sağlığı ve Bilinçlendirme: Toplumun bilinçlendirilmesini ve halk sağlığını korumayı amaçlayan fikir ve/veya sosyal girişimlere öncelik verilecektir. Toplumdaki özel hedef gruplarına yönelik (anneler, gençler, vb.) sağlık ve koruma/korunma çalışmalarının artırılması teşvik edilecektir.

* Sağlık ve İlaç Alanında Araştırma & Geliştirme: Sağlık ve ilaç alanında araştırma & geliştirmeye dayalı sosyal fayda odaklı yenilikçi girişimler teşvik edilecektir. Sağlık ve ilaç alanında yenilikçi fikirler için gerekli araştırma & geliştirme çalışmalarına olanak sağlanacaktır.

* Dezavantajlı Bölgeler ve Grupların Dahil Edilmesi: Sağlık ve ilaç alanında doğru bilgiye ve sağlık hizmetlerine erişimde dezavantajlı olan bölgelere ulaşacak girişimler teşvik edilecektir. Sağlık alanında doğru bilgiye erişmekte güçlük çeken gruplara (yaşlılar, gençler, anneler vb.) doğrudan ulaşmayı hedefleyen girişimler öncelikli olarak desteklenecektir.

* Yenilikçilik: Sağlık ve ilaç alanında yenilikçi çözüm ve yöntemler sunan sosyal fayda odaklı fikirler ve sosyal girişimler öncelikli olarak değerlendirileceklerdir.

İyileştiren Fikirler Yarışması’nın özel hedefleri ise şu şekilde:

* Sağlık ve ilaç alanındaki sorunlara yönelik özel yaratıcı çözümler gelişmesine katkı sağlamak;

* Sağlık ve ilaç alanındaki sosyal fayda odaklı çalışan girişimci sayısını artırmak;

* Sağlık ve ilaç alanındaki sosyal fayda odaklı çalışan girişimcilere ve sosyal girişimci adaylarına girişimlerini geliştirme fırsatı sunmak.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?