banner21

banner13

banner25

banner20

Prysmian Group'ta yeni nesil sosyal sorumluluk sahibi liderler

Çeşitlilik ve kapsayıcılıktan güç alan yeni iş modellerinin tartışıldığı "Prysmian'da Kadın" isimli etkinliğe yoğun ilgi vardı.

DİĞER 24.03.2021, 11:26
Prysmian Group'ta yeni nesil sosyal sorumluluk sahibi liderler
banner23

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group'un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, “Prysmian’da Kadın” isimli online bir etkinliğe ev sahipliği yaptı ve bugünün ve yarının dünyası için sürdürülebilir çözümlerin önemine dikkat çekti. Aynı gün Türk Prysmian Kablo, 2016 yılında başlattığı ve çeşitlilik ile kapsayıcılığı teşvik ederek dünya çapında gerçeğe dönüştürdüğü “Side by Side” projesi kapsamında, tüm kadın çalışanlarının katılımıyla, ekip olmanın önemini bir kez vurguladığı bir takım çalışmasının gerçekleştirildiği online bir etkinlik daha düzenledi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN BUGÜNÜN VE YARININ DÜNYASI İÇİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Etkinliğin moderatörlüğünü Türk Prysmian Kablo CEO'su Cinzia Farisè yaptı. İş aracılığıyla daha iyi bir dünyanın nasıl yaratılacağının tartışıldığı bir yuvarlak masa oturumu formatında gerçekleşen ilk oturuma hem yönetim kurulu hem de yönetim düzeyindeki Prysmian Group kadın çalışanları katıldı. Bu oturumdaki konuşmacılar, Prysmian Group, Saipem, Telecom Italia, Luminor Bank Yönetim Kurulu Üyesi Maria Elena Cappello, Türk Prysmian Yönetim Kurulu Üyesi ve Generali Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mine Ayhan, Türk Prysmian Stratejik Metal Satınalma Şefi Gamze Keçeci idi. İkinci oturum ise özel bir konuğu ağırladı: Kadın işgücü ve sürdürülebilir iş modelleri üzerine bir konuşma yapan ve günün önemine dikkat çeken Kale Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay. Etkinliğin kapanış konuşmasını Prysmian Group Sürdürülebilirlik Direktörü ve Türk Prysmian Yönetim Kurulu Üyesi Maria Cristina Bifulco yaptı.

“KAPSAYICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR İŞ MODELİ BENİMSİYORUZ”

Bugün itibariyla, Türk Prysmian Kablo’nun Yönetim Kurulu’nun yüzde 50’sini, beyaz yaka çalışanlarının yüzde 35’ini ve üst düzey yöneticilerinin yüzzde 25’ini kadınların oluşturduğu Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, şunları söyledi: “Türk Prysmian, iş dünyasında, toplumda ve çevrede yaşanan zorlukların ancak sürdürülebilirliği tüm kurumsal felsefenin temel taşı haline getirerek, güçlü bir plan yaparak ve gerekli kültürel dönüşümü gerçekleştirerek aşılabileceğini görüyor. Sürdürülebilir bir şirket olmak ve kurumsal, sosyal ve çevresel gündemimizi dengelemek için çok çalışıyoruz.”

“İNOVASYON VE UZUN VADELİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN TUTKULU BİR EKİPLE ÇALIŞIYORUZ”

Yoğun ilgi gören etkinliğin moderatörü Cinzia Farisè sözlerine şöyle devam etti: “İşine bağlı ve tutkulu, her zaman ileriye bakan, kendine yeni hedefler belirleyen, inovasyonu ve uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi birleştiren bir ekiple birlikte çalışıyor; insan sermayesinin büyümesine dayalı pozitif iş modelleriyle değer yaratarak, kişiye özgü becerilerin yaratılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.”

“DÜNYAYA DEĞİŞTİRMEK İÇİN BU SORUMLULUĞU İÇİMİZDE HİSSETMELİYİZ”

“Prysmian’da Kadın” etkinliğinin özel konuğu Kale Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Zeynep Bodur Okyay ise düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kurumsal yapılarda çeşitliliği, kadın iş gücünü kutlayabilmek çok güzel. Bu konuda harika bir iş çıkardınız. Ayrıca Türk Prysmian olarak ülke ekonomimize olan katkılarınızdan ötürü ayrıca mutuyuz. Kale Grubu şirketleri olarak yaşam alanlarına yeni anlamlar getirmeyi taahhüt ediyor, insanlara ilham vermek, onlara hareket etmeleri için rehberlik etmek ve yetki vermek istiyoruz. Her küçük hareket önemlidir! İnsanlık adına… Ve dünyaya bakmaktan bahsettiğimizde, kadınlar bu hikayenin bel kemiği. Kadınların dahil olmadığı sürdürülebilir bir gelecek düşünülemez. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız ekonomik, sosyal ve çevresel alanlarda ortak değer yaratmaktır. Sorumlu ve duyarlı liderliğe inanıyoruz ve tüm paydaşlar ve bir bütün olarak gezegen için uzun süreli olumlu etki yaratan döngüsel projelere yatırım yapıyoruz.”

TÜRKİYE’Yİ YARINLARA KADIN GÜCÜ İLE BAĞLIYOR

Türkiye'nin dört bir yanında sayısız başarıya imza atan Türk Prysmian Kablo, Ekonomist ve Capital dergilerinin "Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su" araştırmasında yer aldı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de 14. sırada yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu. Sektörde ilklere öncü olmaya devam eden Türk Prysmian Kablo, kadınların iş gücüne katılımını kurum kültürlerinden biri olarak görerek kadınları iş hayatının her alanında desteklemeyi sürdürüyor.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?