banner21

banner13

banner25

banner20

Besler, gıda güvenliğini tescilledi

Kuruluşundan bu yana gıda güvenliğini ve kalitesini ön planda tutan yağ sektörünün lider firması Besler, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni de alarak gıda ve hijyen konusundaki güvenilirliğini bir kez daha tescilledi.

GIDA-TARIM 13.09.2020, 17:21 13.09.2020, 17:26
Besler, gıda güvenliğini tescilledi
banner23

YILDIZ Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve bünyesindeki Bizim Yağ, Teremyağ gibi güçlü markalarıyla yağ pazarının lideri olan Besler Gıda, Covid-19 tedbirleri kapsamında üretim tesislerinde alınması gereken tüm önlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirerek, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından verilen ‘TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Tedarik aşamasından son tüketiciye kadar tüm üretim süreçlerinde gıda güvenliğini ve kaliteyi ön planda tuttuklarını belirten Kerevitaş Tedarik Zinciri ve Üretim Başkan Yardımcısı Saadettin Atilla şunları söyledi: “Salgın süresince üretimde gösterdiğimiz özen, uyguladığımız yüksek kalite ve hijyen standartlarımız sayesinde TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ne layık görüldük. Böylece üretim süreçlerimizin ne kadar güvenli olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk. Ürünlerimizle tüm mutfaklarda yer alıyor, tüm sofralara lezzet katıyoruz. Bu bilinç ve sorumlukla ilk günden itibaren aynı titizlikle çalışmaya ve insan sağlığına öncelik vermeye devam edeceğiz.”

Besler Hakkında

1992 yılında İstanbul'da kurulan ve Yıldız Holding grup şirketi olarak faaliyet gösteren Besler Gıda, tüketici margarinleri, sıvı yağlar, endüstriyel ve pastacılık margarinleri üretiyor. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere altı kıtanın tamamına üretiminin yüzde 15’ini ihraç eden Besler, tüketici grubu margarinlerde de sektör liderliğini sürdürüyor. Bizim Yağ, Teremyağ, Luna, Yayla, Sabah, Halk, Ona ve Ustam gibi tanınmış markaları bünyesinde bulunduran Besler Gıda, yüzde 66,4’lük ciro payı ile yağ pazarının lideridir.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?