banner21

banner13

banner11

banner20

Muratbey’e uluslararası prestij

Tüm dünyada çocukların bağışıklığını güçlendirmek ve onlara peyniri sevdirmek için üretilen şekil şekil peynir ‘Muratbey Misto’, Türk peynircilik sektörüne global ve prestijli bir başarı daha getirdi. SIAL İnovasyon Ödülleri 2020’de Muratbey Misto başarılı bir inovasyon ürünü olarak seçildi.

GIDA-TARIM 03.09.2020, 01:22
Muratbey’e uluslararası prestij
banner23

Muratbey’in yenilikçi ürünlerinden, bağışıklığı destekleyen D vitamini ile zenginleştirilmiş şekil şekil peynir Muratbey Misto sektöre global ve prestijli bir başarı daha kazandırdı. Bağımsız uzmanlardan oluşan jüri tarafından Muratbey Misto “2020 SIAL İnovasyon Seçimi” (SIAL Innovation Selection 2020) ünvanını kazandı.

Fransa’da bağımsız uzmanlardan oluşan tüketici ürünleri komitesi “İnovasyon” alanında Muratbey Misto’nun başarısını bir kez daha tescilledi. Muratbey Misto, SIAL İnovasyon Ödülleri 2020 (SIAL Innovation Awards 2020)’de önemli bir başarıya daha adını yazdırdı.

Daha önce de Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri’nde ‘En İyi Çocuk Ürünü’ kategorisinde finale kalarak büyük bir başarı kazandıklarının altını çizen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, art arda gelen bu başarıların tesadüf olmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

GLOBAL BAŞARILARIN YERLİ ÜRÜNÜ MURATBEY’DEN

“İnovasyona verdiğimiz değerin yurt dışında prestijli ödül ve başarılarla takdir görmesi bizleri motive ediyor. İnovatif ürünlerimizle özel peynirler kategorisinde uzun süredir Türkiye pazar lideri konumundayız. Yenilikçi peynirlerimiz yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da büyük bir beğeniyle tercih ediliyorlar. Misto bu yıl Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri’nde tüm kategoriler içinde finale kalan tek Türk markası olmuştu. Daha önce de aynı yarışmada Muratbey Burgu ile ‘En İyi Peynir’ ödülünü kazanmıştık. Şimdi ise SIAL İnovasyon Ödüllerinde kendi kategorimizde Inovation Selection 2020 ünvanıyla “Grand Prix” için yola çıktık. Fransa’dan gelen bu prestijli başarının haberi bizi gururlandırdı. Misto, D vitaminiyle zenginleştirilmiş içeriğiyle inovasyon kültürümüzün en seçkin örneklerinden biri oldu. Özellikle salgın hastalıklara karşı çocuklarımızın bağışıklığını desteklemek adına Misto’yu oldukça önemsiyoruz.”

MİSTO ÇOCUKLAR İÇİN ‘MÜKEMMEL D VİTAMİNİ KAYNAĞI’

Çocuklara peyniri sevdirmek için birbirinden sevimli 6 farklı hayvan çeşidiyle sofralara konuk olan Muratbey Misto, D vitamini yönünden zengin içeriğiyle çocukların bağışıklığını destekliyor. 100 gramında 5 mcg D vitamini bulunan Muratbey Misto 2 yaş üstündeki tüm bireylerin günlük D vitamini gereksiniminin yüzde 33'ünü tek başına karşılıyor. ABD gıda yönetmeliği FDA’ya göre ‘Mükemmel D vitamini kaynağı’ olarak tanımlanan Muratbey Misto, az tuzlu, benzersiz lezzetinin yanı sıra, pandemi döneminde ihtiyaç duyulan ekstra vitamin takviyesini de sağlamış oluyor.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?