banner21

banner13

banner11

banner20

Üretimin yüzde 60’ı ihraç ediliyor

Dondurma, çikolata ve tatlı sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünleri Bursa’da üreten Waffel Meyer, ürünlerinin yüzde 60’nı yurt dışı pazarına ihraç ediyor.

GIDA-TARIM 28.01.2021, 17:50 28.01.2021, 18:02
Üretimin yüzde 60’ı ihraç ediliyor
banner23

Dondurma korneti, wafer crossie, wafer crunch ile waffel gofret plakalarının üretiminde dünyanın en büyüğü olan Waffel Meyer Grubu, Almanya dışındaki ilk üretim tesisini yaklaşık 7 milyon avroluk yatırımla Bursa’da kurdu. Değişen kurlar sebebiyle yatırımlarını özellikle ihracat kanalı için hız kesmeden sürdüren Waffel Meyer Turkey, önümüzdeki yıllarda 2. faz yatırımları ile Almanya‘daki tesisin bir kısmını ülkemize getirmeyi planlıyor.

Dünyanın 5 kıtasına üretim ve satış yapabilen, sektörünün inovatif en güçlü markası olduklarının altını çizen Waffel Meyer Türkiye Genel Müdürü Serdar Oğuz, “Türkiye‘nin stratejik konumu ve gelişmekte olan pazarlara yakınlığı, yetkin teknik eleman potansiyeli ve üretimde ihtiyaç duyulan hammaddelerin üretici alternatiflerinin bolluğu sebebiyle Bursa’ya yatırım yaptık. Kayapa Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alana sahip tesisimizde üretilen ürünlerimizin Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Asya bölgesindeki ülkelere ihracatını gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin yaklaşık yüzde 60’ını ihraç ederek Türkiye ve Bursa ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi. Sektöründe, yıllık 300 milyon adet ürün üretim kapasitesi ile hali hazırda Türkiye ‘nin en büyük üretim tesisi olduğunun altını çizen Serdar Oğuz, “Dondurma ve endüstriyel çikolata üreticilerin ihtiyaç duyduğu Kornet Külah, Wafer Crossie, Taco ve Wafer Crunch çeşitlerinin farklı renk ve aromalardaki üretimlerini yapmaktayız. Waffel Meyer grubu olarak Bursa’daki fabrikamızda küresel ve yerel üretici markalarının ihtiyaç duyduğu gerekli gıda güvenliği ile hijyen altyapısına sahip ve yüksek oranda otomasyon kontrolünde yönetilen teknik alt yapıya sahip üretim tesisimizle müşterilerimize hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?