banner21

banner13

banner25

banner20

İhracat Rekoru Weltew Home’dan

Weltew Home 17,5 milyon dolarlık ihracatı ile sektör bazında İnegöl’ün en çok mobilya ihraç eden markası olarak birinci oldu. Markanın İnegöl’den dünyaya uzanan başarı öyküsüyle gurur duyduklarını dile getiren Weltew Home Yurt Dışı Satış Müdürü Okan Özkan konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MOBİLYA 17.04.2021, 21:52
İhracat Rekoru Weltew Home’dan
banner23

Okan Özkan, “Hem dünyayı hem de ülkemizi etkileyeme devam eden pandemiye rağmen markamıza yatırım yapmaya, üretime ve gelişmeye devam ettik. Geldiğimiz noktada uzun soluklu bir emeğin karşılığını aldığımızı görüyoruz. Türkiye ekonomisini domine eden sektörlerin başında gelen mobilya sanayimiz dış ticaret fazlası veren sektörlerin de başında geliyor. Biz de hem İnegöl mobilyasının dünya markası olması yolunda adımlar atmaya çalışıyor ve de katma değerli ürünlerimizi ihraç ederek dünya vatandaşlarıyla kaliteyi buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

“SON 5 YILDA YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE BÜYÜME SAĞLADIK”

Weltew Home Yurt Dışı Satış Müdürü Okan Özkan, “Marka olarak pazar payımızı yurt içi ve yurt dışında genişlettiğimiz gibi hedeflediğimiz ölçeğe de ulaşmış olduk. Bir önceki yıla oranla yüzde 40 civarında bir büyüme gerçekleştiren şirketimiz, sektör verilerinin aksine hızlı bir büyüme ivmesini yakaladı. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre 2020 yılında İnegöl’ün en çok mobilya ihraç eden markaları arasında 1. sırada yer alan Weltew Home, Türkiye sıralamasında ise ürettiği ana ürün gruplarında ilk 3 te yer almayı başardı. İzlediğimiz stratejiler ile markamızın son 5 yılda yüzde yüz büyümesini sağladık. Toplamda 90 bin metrekareden oluşan fabrikamıza ek olarak, Bursa İnegöl’de hayata geçirdiğimiz 10 bin metrekarelik yeni üretim merkezinde de faaliyete başladık. Ayrıca marka olarak 2021 yılı, bedding konusunda da yatırım yapacağımız bir yıl olacak.” dedi

“NİCELİKTEN ÇOK NİTELİĞE YOĞUNLAŞIYORUZ”

İhracatta önemli olanın nicelik değil nitelik olduğu kanaatindeyim. Yaptığımız analizlerde derinlemesine odaklandığımız pazarlarda çok faydalı dönüşler aldığımızı gördük. Çok sayıda ülkeye ihracat yapmanın yanında, girdiğimiz pazarda ilk 5 markadan biri olmayı hedefliyoruz ve bu yönde Pazar araştırmaları ve iletişim çalışmaları yapmaktayız. İsteklerini ve dinamiklerini iyi tanımladığımız pazarlarda concept mağazalar açarak pazarda bilinirliğimizi ve payımızı arttırıyoruz. Bu yaklaşımla son 3 yıldır üretimimizin %50 sini ihraç eder hale geldik. Hedefimiz Türkiye’de en çok ihracat yapan mobilya markası olmaktır.

“DÜNYAYA AÇILMAYA DEVAM EDİYORUZ. YURT DIŞINDA YENİ MAĞAZALAR YOLDA”

Okan Özkan, “Yurt içindeki doğru mağazalaşma politikamız ve satış noktalarımız ile Türkiye’nin 81 iline ürünlerimizi direkt ulaştırabiliyoruz. Bu yıl itibariyle ilk 4 ayda 10 yeni mağaza daha açtık. Yurt dışında ise son olarak Kuzey Irak, Rusya, Almanya, Fransa ve İsviçre mağazamız faaliyetlerine başladı. Yıl boyunca Irak, Kazakistan, Pakistan, Almanya, Fransa, Bugaristan, Ukrayna, Moğolistan, Umman ile Belçika, Rusya, Azerbaycan ve Hollanda’da yeni şubelerimizi hayata geçireceğiz. Bu konuda çok iyi saha araştırmaları yaparak ilerliyoruz. İhracatta ise hedef pazarlarımıza her yıl yenilerini ekliyoruz. Orta Asya, Orta Doğu ve Avrupa pazarındaki hakimiyetimizle birlikte deniz aşırı ülkelerle de yeni ticari işbirlikleri sağlamaya devam ediyoruz. 2021 yılında da hedefimiz hem bulunduğumuz bölgede hem de Türkiye genelinde ihracat rekoru kırmak” diye ifade etti.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?