banner21

banner13

banner11

banner20

Firmalara Covid-19 Denetimi

Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı Bursa’da firmalara yönelik Covid-19 denetimleri titizlikle sürdürülüyor.

SAĞLIK 31.08.2020, 00:42
Firmalara Covid-19 Denetimi
banner23

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, il genelinde faaliyet gösteren fabrikalarda ateş ölçüm, takip kayıt, hijyen, sosyal mesafe gibi hususlara yönelik denetim ve bilgilendirme faaliyetleri aralıksız sürdürülürken, Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri de 4 binin üzerinde kişiye istihdam sağlayan Türkiye'nin en büyük tekstil fabrikalarından birinde incelemelerde bulundu.

Denetim ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Yıldırım İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ferhat Ekinci, 4 bin kişinin üzerinde personel çalıştıran işyerlerinde iç bulaşın kesilmesi büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Firma içi bulaşı engellemek için personel girişlerinden, soyunma alanlarına kadar bir çok alanda denetlemelerde bulunduklarını vurgulayan Uzm. Dr. Ekinci, "Denetimimizde, personel girişlerinde termal kamera ile ateşlerinin ölçüldüğü, soyunma odalarında mesafelerin 2 metre olacak şekilde düzenlendiği ve yine yemekhanelerde ve ofislerde karşılıklı değil, çapraz oturma ve aradaki bölmelerin yapıldığını gözlemledik. Ayrıca diğer dikim, kesim, işleme alanlarında personelin sosyal mesafeyi korumak için alanların belirlendiği, müşterileri girişlerinde araçların da dezenfekte edildiğini, maskesi olmayanların maske verilerek, içeri alındığını gördük.” ifadelerini kullandı.

TÜM İŞLETMELER DENETLENİYORÇalışanların arasında maske kullanım oranın yüksekliğine değinen Uzm. Dr. Ekinci sözlerine şöyle devam etti:

"İncelemelerde 500-600 kişiyi gözlemlediğimizde herkesin maskesi olduğunu tespit ettik. Ayrıca maske takmayan personele de iç idari yaptırımlarının olduğunu yetkililer bildirdi. Yapılan yoğun çalışmalardan dolayı firma yetkililerine teşekkür ediyoruz. Şu anda işletmede aktif olan bir vaka bulunmamakta. Mart ayından itibaren bizimle işbirliği içerisinde bulanarak, gereken önlemleri aldılar. Bu kapsamda diğer işyerleri ile de aynı çalışmaları yapmaktayız. 10 çalışanından 5 bin çalışanına kadar olan tüm işletmelerde bu denetimlerimizi sürdürüyoruz ve bu süre pandemi bitene kadar devam edecek. Bu işletmede olduğu gibi diğer işletmelerde gerekli tedbirleri alırlarsa, hem bulaşın önüne geçmiş, hem de faaliyetlerine devam edeceklerini görmüş olduk."

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?