banner20

banner13

banner11

Hastanelere soruşturma

Koronavirüs tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına almış ve seferberlik halinde bu salgına karşı savaş açılmışken, ne yazık ki bazı fırsatçılar ve özel sağlık kuruluşları insanların bu zaafından faydalanmaya çalışıyor.

SAĞLIK 03.04.2020, 22:06 04.04.2020, 12:17
Hastanelere soruşturma

Bursa’daki bazı özel hastaneler ‘Biz pandemi hastanesi değiliz’, ‘Covid-19’a tomografi ile teşhis koyuyoruz’ tarzında uygunsuz bilgilendirmeler yaparak, salgın sürecinde vatandaşlara uygunsuz bilgilendirmeler ve tanıtımlarda bulunarak, hasta çekmeye çalışıyorlar.

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü de bu hassas dönemde bu tarz fırsatçılık yapan kurumlara göz açtırmıyor. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bu tarz uygunsuz tanıtımlara karşı 7/24 teyakkuzda olduklarını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince tüm sağlık kuruluşlarının denetimlerinin aksatılmadan, aralıksız sürdürüldüğünü söylediler.

Yetkililer, uygunsuz ve yanlış bilgilendirmelerde bulunan kuruluşlarının geçen hafta içerisinde Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek, bu kurumlar hakkında yasal işlemler başlatıldığını bildirdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?